Samsung Galaxy A90 cihazın nasıl bir tasarıma sahip olacağı konusunda bilgi vermiyordu. Fakat bugün çıkan tanıtım afişinde cihazın tasarım görüntüsü ortaya çıktı. Ocak aylarında teknik özellikleri ortaya çıkan cihaz özellikleri sayesinde gündeme damgasını vurdu. Galaxy A90’ın Haziran ayında SM-A908 ve SM-A905 isimli iki modeli tanıtıldı. 5G teknolojisi ile gelecek olan cihazın özellikleri ve fiyatı uygun bir şekilde piyasaya sunulacaktır.

Nisan ayı içerisinde tanıtımı gerçekleşen Samsung Galaxy A80, kullanıcılar tarafından oldukça beğenildi. Galaxy A90 ise tasarım severlere özel olarak üretilen bir cihaz olacak. Ayrıca Galaxy A90’ın ekranında çentik kamera bulunuyor. Cihazın arka kısmında ise 3 tane kamera yer almaktadır. Kameralar cihazın arka kısmında dikey bir şekilde konumlandırılmıştır. Galaxy A90’ın 6,7 inçlik bir ekrana sahiptir.

Super AMOLED + FULL HD ekrana sahip olan cihazın arka kısmında yer alan üç kamera sırasıyla 48 Megapiksel geniş açı, 8 Megapiksel ultra geniş açı ve 8 Megapiksel derinlik sensörü bulunmaktadır. Samsung Galaxy A90 Snapdragon 855 işlemciye sahip. İşletim sistemi olarak Android Pie 9.0’a sahip olacak. Tilt OIS adında bir yenilik de cihazda bulunacak. Bu özelliğin ne olduğu ise şu an bilinmiyor.

Galaxy A90’ın afiş resimlerini yukarıda yer alan alandan görebilirsiniz. Grafik sunma hizmeti, işlemci performancı ve yapay zeka konusunda başarılı olduğunu belirtelim. Cihaz hakkında olan özellikler şu an için bu kadar ilerleyen günlerde detayları sizlerle paylaşacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz