Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy A90 cihazınızı nasıl sıfırlayacağınız konusunda yardımcı olacağız. Samsung Galaxy A90 cihaza sahipseniz ve cihazınızda donma, kasma, sürekli reklam çıkma gibi sorunlar yaşıyorsanız fabrika ayarlarına dönderme gereği duyabilirsiniz. Sadece sorunlardan değil aynı zamanda ikinci el satışlarda, teknik servise verilmeden önce de sıfırlamanı gerekebilir. Samsung Galaxy A90 cihazınızı fabrika ayarlarına çevirmeden önce cihazınızda yer alan dosyaları, şifreleri, fotoğrafları, rehberi kısacası önemli olan her şeyinizi yedeklemenizi ve şifrelerinizi de bir yere not etmenizi tavsiye ederiz. Sıfırlama işlemini gerçekleştirdiğiniz zaman cihaz ilk gün aldığınız haline geri döner. Bu yüzden tüm verileriniz silinebilir.


Yukarıda yer alan talimatlara uyduktan sonra sıfırlama işlemine başlayabilirsiniz. İlk olarak Menüye girin. Daha sonra Ayarlar alanına geçiş yapın. Genel Yönetim kısmına gidin ve burada bulunan Sıfırla seçeneğine tıklayın. Fabrika ayarlarına dönSıfırlaHer şeyi sil adımlarını takip ederek Samsung Galaxy A90 cihazınızın format atma işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirmiş olursunuz. Bu yöntemi uygulamak istemeyenler için ikinci bir seçenek bulunmaktadır. Cihazınız kapalı haldeyken sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.

Donanım tuşlarını kullanarak sıfırlayacağınız bu yöntemi hemen sizlere aktaralım. Galaxy A90 cihazınızı kapatın. Daha sonra ses açma ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun. Ekranda logo çıkana kadar basmaya devam edin. Ekrana logo geldiği zaman basmayı bırakın. Recovery Mod yani kurtarma moduna ses tuşları yardımı ile gelin. Daha sonra Wipe Data / Factory Reset kısmına basın. Ardından Reboot system now alanına basarak cihazınızı fabrika ayarlarına dönderebilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz