Günlük yaşamın vazgeçilmezi ve teknoloji dünyasının en gözde cihazı olan akıllı telefonlar, yıllar içerisindeki gelişmelerden sonra artık bir iletişim cihazı olmaktan fazlası oldu. İnsanlar artık tüm işlemlerini bu cihazlar sayesinde gerçekleştiriyor, istedikleri adrese ulaşabiliyor ve fotoğraf makinesi kalitesine kareler yakalayabiliyor. Bu kadar çok fonksiyona sahip olması akıllı telefonunun her insanın bir ihtiyacı haline gelmesine ve ilgi odağı olmasına olanak sağlıyor.

Akıllı telefon sektörünün devlerinden Samsung da var olan cihazlarını geliştirmenin ve piyasaya sürekli olarak yeni cihazlar sunmanın çabasında. Samsung Galaxy Alpha herkes tarafından ilgi görmüştü ancak siyah olmasından ve pek alternatifi olmamasından şikayet ediliyordu. Yaşanan yeni bir gelişme ile bu konuda da Samsung üstüne düşeni yapmış gibi görünüyor.

Bir süredir dikkatleri üzerine toplayan Samsung Galaxy Alpha akıllı telefonun beyaz renkli versiyonu teknoloji dünyasına sızdırıldı. Metal kasaya sahip olan telefonunun önceden teknik özellikleri ve siyah modeli sızdırılmış ve olumlu eleştiriler toplamıştı. Metal kasa yeni görsellerde de kendisini fazlasıyla hissettirirken beyaz model Samsung Galaxy S2 telefona benzetildi.

galaxy alpha

Samsung Galaxy Alpha Özellikleri

Cihaz karşımıza Antutu Benchmark ile çıkarken önceden sızdırılan teknik özellikleri de netlik kazandı. Samsung Galaxy Alpha akıllı telefonun en dikkat çekici donanımlarından biri kuşkusuz işlemcisi. Çünkü Samsung imzası taşıyan Exynos 5433 işlemcisi, Qualcomm firmasının Snapdragon 805 modelini geride bıraktı. Telefon 4 inçlik 720 piksel çözünürlüklü bir ekran ile piyasaya sunulacak.

Metal çerçeveler beyaz modelde kendisini siyah modele göre daha fazla gösteriyor. Alt ve üst bölümleri iyi bir şekilde birbirine bağlayan ve uç kısımlara yöneldikçe incelen ve yumuşaklaşan çerçeve rahat bir kullanım sunacak.

Samsung Galaxy Alpha Ne Zaman Tanıtılacak ?

Metal çerçevesi başta olmak üzere pek çok özellikleri ile teknoloji tutkunlarının ilgi odağı olan Galaxy Alpha’nın tanıtılacağı tarih 13 Ağustos olarak öne sürülüyor. Tahminlerin ne derece doğru olduğu bilinmese de cihazın kısa süre içinde teknoloji pazarlarında yer alması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz