Samsung Galaxy Alpha, uzun bir süreden beri adı sık sık ortaya atılan ve son zamanlarda da fotoğrafları sızmış olan bir akıllı telefon olarak kendinden söz ettirmişti. Nihayet söz konusu söylentiler sona erdi ve yeni metal gövdeli cihaz resmen tanıtıldı.

Samsung Galaxy Alpha Özellikleri

Bu yeni Samsung akıllı telefon her şeyden önce dış yapısıyla dikkat çekiyor. Dev teknoloji firmasının vazgeçmemekte ısrar ettiği plastik gövde bu ürün için terk edilmiş görünüyor. Metal gövdeye sahip olan telefonun arka kısmında Samsung Galaxy S5 ve Samsung Galaxy Note 3 ile tanıştığımız derimsi bir yüzey kullanılıyor.

iPhone 6 rakibi olarak Samsung Galaxy Alpha

İddialara göre Samsung Galaxy Alpha, önümüzdeki haftalarda tanıtılacak olan iPhone 6 rakibi olarak gösterilmek üzere hazırlandı. Cihazın beklenenden erken tanıtılmasında da bu durumun belirleyici olduğu öne sürülüyor. Açıkçası başta metal gövde olmak üzere ekran boyutu ve orta değerlerdeki donanım özellikleri bu iddiayı doğrulayacak türden.

Samsung Galaxy Alpha

6.5 milimetrelik incelik ve 115 gramlık ağırlık ile tasarım konusunda bir hayli iddialı olduğunu gösteren ürün, 4.7 inç boyutunda bir ekran kullanıyor. 720p değerinde HD ekran, Super AMOLED görüntüleme teknolojisi ile hayat buluyor.

Cihazda sekiz çekirdekli işlemci kullanılıyor. Exynos 5 Octa işlemci içinde yer alan dört çekirdek Cortex-A15 mimarisiyle 1.8 GHz; diğer dört çekirdek de Cortex A-7 mimarisiyle 1.3 GHz frekanslarında işlem yapabiliyorlar. Bu işlemciye eşlik eden ara bellek donanımı ise 2 GB değerinde. Bununla birlikte üründe 32 GB dahili depolama alanı bulunuyor ve bu alan herhangi bir şekilde yükseltilemiyor. Yani cihaz mikro SD kart desteği gibi harici depolama desteklerini içermiyor.

Samsung Galaxy Alpha fiyat

Parmak izi okuma özelliği

S Healt ve ultra düşük güç tasarrufu modu ile birlikte TouchWiz arayüzüyle süslenmiş olarak Android 4.4.4 KitKat işletim sistemi ile kutudan çıkacak olan Samsung Galaxy Alpha, parmak izi okuyucu ve kalp ritmi algılayıcısı gibi dikkat çekici özelliklere sahip olacak.

Cihazın arkasında 12 MP değerinde bir ana kamera; ön bölümde de 1.2 MP değerinde ikinci bir kamera yer alıyor.

LTE Cat 6, Wi-Fi, Bluetooth ve NFC üründe yer alan bağlantı özelliklerinden bazıları.

Samsung Galaxy Alpha Satış Fiyatı ve Çıkış Tarihi

Cihaz ilk bilgilere göre 150 ülkede Eylül ayında satışa çıkacak. Bu da demek oluyor ki Samsung Galaxy Alpha Türkiye çıkış tarihi Eylül ayı olarak gösterilebilir. Samsung Galaxy Alpha Türkiye fiyatı ise henüz bilinmemekle birlikte ürünün yurt dışında 690 Amerikan Doları etiketiyle kullanıcıların beğenisine sunulması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz