Akıllı telefon sektörünün son yıllardaki büyümesi ile beraber neredeyse her gün yeni bir model satışa çıkıyor. Bu satışlar arasında öncü firmalar ürettikleri pek çok ihtiyacı karşılayan cihazlarıyla marka kalitelerini korumak ve çıtayı daha da ileriye taşımak için uğraşıyor. Kullanıcı taleplerinin dikkate alınarak üretildiği cihazlar genel olarak daha fazla tercih ediliyor. Son olarak teknoloji devleri Samsung ve Apple, ürettikleri yeni cihazları piyasaya sürmek için gün sayıyor.

Satışa çıkmadan sızıntılarıyla uzun süre gündemden düşmeyen ve teknoloji tutkunları tarafından odak noktası olan iPhone 6 için Samsung’un cevabı 4.7  inç boyutunda Samsung Galaxy Alpha oldu. Samsung imzalı cihazda üst seviye malzeme kullanılmış ve inceliği tasarımına pozitif yönde etki etmiş.

Gelen sızıntılardaki görsellerde çeşitli açılardan 4,7 inç iPhone 6 görülebiliyor. Tanıtılmasına günler kala net bir bilgi gelmese de cihazın bu şekilde geleceği kuvvetle muhtemel.

galaxy alpha iphone 6

Samsung Galaxy Alpha mı iPhone 6 mı?

Teknoloji dünyasını meşgul eden bir durum ise birbirine rakip olarak çıkacak olan iki akıllı telefonun şaşırtıcı derecede birbirlerine benzemeleri. Daha önce de benzer durumlardan dolayı davalık olan iki teknoloji devi, yine böyle bir süreç yaşayabilir. Hâli hazırda teknoloji firmaları arasında bilgi sızdırma ve gelen sızıntılara göre üretimlerde ilerlemek oldukça bilinen bir durum.

Dijital ortamda yan yana gelen iki akıllı telefon arasında teknoloji tutkunları tercih yaparken çok zorlanacak. Donanımları bir kenara tasarım olarak cihazlar arasında büyük bir uçurum yok gibi. Samsung Galaxy Alpha ve iPhone 6 satışa çıktıkları andan itibaren sonra büyük bir yarışın içine girecekler.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz