Samsung Galaxy Gear akıllı saat düzenlenen bir etkinlikle tanıtıldı. [highlight]Samsung Galaxy Note 3 akıllı telefonun da tanıtıldığı[/highlight] etkinlikte Galaxy Gear, daha önce görülen hiçbir akıllı saate benzemiyor olmasıyla dikkatleri üzerine çekti.

Bugüne kadar akıllarda yer eden tasarımlardan çok farklı olan Galaxy Gear bildirimler alabileceğiniz, müzik çalar olarak kullanabileceğiniz ve ayrıca zengin bir saat görünümü çeşitliliğine sahip olan akıllı bir aksesuar. Fakat Samsung, bu aksesuarı birkaç adım daha öteye taşımış. Öyle ki Galaxy Gear 1.9 megapiksel kamera, bir hoparlör ve iki mikrofon barındırıyor. Ayrıca bu saat ile 720p değerinde kısa filmler çekebiliyor ve telefon görüşmeleri yapabiliyorsunuz. En önemlisi, Galaxy Gear akıllı saatin bir telefon olmaması. Yapacağınız telefon görüşmeleri aslında saatin BlueTooth üzerinden Samsung Galaxy cihazına bağlanmasına dayanıyor.

Samsung Galaxy Gear 5

Samsung Galaxy Gear akıllı saat bu ay içinde satışa çıktığında Galaxy Note 3 ve Galaxy Note 10.1 2014 edition ile uyumlu olacak. Ardından da Galaxy ailesinde yer alan diğer cihazlarla uyumlu olması için bir yazılım güncellemesi çıkarılacak ve böylece Galaxy Gear; Galaxy S4, Galaxy S3 ve Galaxy Note 2 ile çalışabilecek. Bu yazılımın Ekim ayından itibaren gönderilmeye başlaması bekleniyor. Cihazların güncellemeleri alması ise yerel aracı firmalara bağlı olarak değişebilir.

Galaxy Gear Android 4.3 işletim sistemiyle çalışmakta ve düşük enerji standardına göre çalışan BlueTooth desteği içermekte. Akıllı saatin 320 x 320 çözünürlük1.63 inç Super AMOLED ekran ve tek çekirdekli 800MHz Exynos işlemci taşıyacağını da belirtelim. Metal bir yüzün bulunacağı bu saati alırken karşınıza 6 farklı kayış seçeneği çıkacak. Samsung ayrıca akıllı saatin göründüğünden daha hafif olduğunu belirtiyor. Cihazda 315 mAh batarya bulunmakta ve Samsung bunun yaklaşık bir gün kullanılabileceğini söylese de bunun pek inandırıcı olmadığını belirtmeliyiz.

samsung galaxy gear mobil13

Galaxy Gear akıllı saat uygulama yönünden de oldukça zengin. Cihazda bir adım ölçer, Galaxy cihazınızı bulmaya yarayan bir uygulama ki alternatif olarak Gear’ı Galaxy telefonunuz aracılığıyla bulmanızı sağlamakta ve çok sayıda kullanışlı araç bulunmakta. Samsung, telefonda çok sayıda kullanışlı uygulama bulabileceğiniz söylüyor. Ayrıca telefonunuzda Galaxy Gear Manager uygulamasında 70’in üzerinde uygulamanın bulunduğunu ve bu uygulama üzerinden istediğinizi Gear’a yükleyebileceğinizi de ekliyor. Popüler olanlardan bazıları; Pocket, Path, Evernote, RunKeeper ve Runtastic Pro.

Galaxy Gear’ın çıkışı Eylül ayının sonunda küresel olarak yapılacak ve Amerika’da Ekim ayının başından itibaren $299 fiyatla satın alınabilecek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz