Menüde varsayılan olarak kapatılmış veya gizlenmiş olan birçok şeyle birlikte, Galaxy Note 10’unuzun gerçekten yapmasını istediğinizi gösteririz.

Samsung’un Galaxy Note 10 serisini çok seviyoruz . Sadece bu yıl bir Plus modeli de var değil, aynı zamanda teknoloji sihirbazı ile doludur. Öyle ki, en kullanışlı özelliklerden bazılarını kaçırmak kolaydır, bu yüzden favorilerimizi seçtik.

Belki de Not 10’un bir tane alabilmek için neler yapabileceğini merak ediyorsundur , ya da yepyeni bir taneye sahipsin ve bundan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsun. Her iki durumda da, asla bulamayacağınız en iyi bitler için ayarlar menüsünü araştırıyoruz.

Yani burada bizim Galaxy Note 10 ipucu ve püf noktaları.

Ana ekran ızgarasını değiştirin

Tamam, bu 2019 için yeni bir özellik değil, ancak Not 10’u ilk başlattığınızda ana ekran biraz garip görünüyor.

Belki de aynı fikirde değilsin (ve hoşgeldin de) ama bu ekranda sadece genişlikteki dört uygulama ikonunun bulunduğu ekranın doğru görünmediğini düşünüyoruz. Görme bozukluğu olanlar için daha çok çocuk telefonu veya daha büyük bir görünüme benziyor.

Ana ekrana bir miktar boş alanda uzunca basarsanız veya sıkıştırırsanız, ‘ana ekran ayarları’nı ve ardından’ ana ekran ızgarasını ‘seçin. Burada çeşitli ebatlardan birini seçebilirsiniz.

Yan tuşu özelleştir

Bildiğiniz gibi, Not 10’un özel bir Bixby düğmesi yoktur. Ancak, ‘yan tuş’ veya dijital asistanı uzun süre basmak suretiyle toplayabilirsiniz.

Neyse ki, Bixby’den faydalanmayacaksanız düğmenin ne yapacağını seçebilirsiniz.

Ayar menüsünde – ‘yan tuş’ arayın – uzun bir basışta normal bir güç düğmesine geri dönebilirsiniz. Ayrıca kameranın veya belirli bir uygulamanın başlatılması da dahil olmak üzere çift musluğun ne yapacağını seçebilirsiniz.

Hava İşlemlerini Deneyin

Bu bir hile olup olmadığını size kalmış, ama certianly denemeye değer.

Not 10 ile S Pen şimdi sihirli bir değnek gibi kullanılabilir; havada dolaşırken bazı uygulamaları kontrol edebilirsiniz. Şimdilik kamera ve galeri gibi şeyler ile sınırlı ama umarız geliştiriciler ileriye dönük olarak kullanacaklardır

Örneğin kamera uygulamasında, yatay kaydırmalı modları (S Pen’in düğmesini basılı tutarken) değiştirebilir veya kameraları sanal bir hareketle değiştirebilirsiniz. Dairesel hareketlerle yakınlaştırıp uzaklaştırabilirsiniz.

Wireless PowerShare’den yararlanın

Bu yeni bir Samsung özelliği değil, ancak S10’dan Not 10’a geçme ihtimaliniz düşük.

Galaxy Note 9, diğer cihazları şarj etmek için bir güç bankası gibi kullanılabilir. Oldukça kullanışlı bir şey ama bir kablo kullanmanız gerekiyordu.

Not 10 kablosuz olarak yapabilir. Hızlı ayarlar menüsünde Wireless PowerShare’i açmanız yeterli

sadece o zamandan beri hemen hemen hiç eylem dışında

Notları Word’e ve daha fazlasına dönüştürün

Not 10’u diğer telefonlardan satın almanın en büyük nedeni, S Pen stylus ile not alma kabiliyetidir.

Kendi el yazınızla hızlı bir şekilde yazmak mükemmeldir ancak bunları kullanmak istiyorsanız biraz zor olabilir, özellikle de biraz dağınıksanız.

Neyse ki, Not 10, yazınızı metne ve Word ve PDF dahil çeşitli dosya biçimlerine dönüştürebilir. Sağ üst köşedeki paylaşım simgesine dokunun ve istediğiniz formatı seçin.

Windows’a bağla

Bu aslında diğer Android telefonlarda zaten mevcut olan Telefonunuz uygulaması olabilir, ancak Not 10 sürümü daha iyidir.

Kurulumu daha kolay, daha hızlı çalışır, Bluetooth’a ihtiyaç duymaz ve ekran yansıtma sunar. Ayarlar> Gelişmiş özellikler> Windows’a bağlan’a gidin ve talimatları izleyin.

Çalışmaya başladığınızda, Not 10’unuzu, fotoğraflarınızı almak ve bildirim almak gibi şeyler de dahil olmak üzere bir Windows PC veya dizüstü bilgisayardan kontrol edebilirsiniz.

Bu tam bir hile olabilir başka biri ama hey, en azından bir süre çocuklarınızı eğlendirecek.

Samsung şimdi S Pen ile kendinize çizmenize izin veriyor ve çizdiğiniz her şey, başınızı veya ağzınızı hareket ettirirseniz hareket eder. Farklı renkler ve kalemler arasından seçim yapabilir, sonra vahşileşebilirsiniz.

İşiniz bittiğinde – umarım bizden daha iyi bir sonuçla – bir video kaydedebilir ve birisine gönderebilirsiniz.

Karanlık modu

Telefonlarda ve uygulamalarda bu karanlık modlar tüm öfke gibi görünüyor ve Not 10 kullanabileceğiniz bir tane var.

Bir telefonu kullanırken, özellikle gece saatlerinde çok fazla parlak beyaz ton görmekten hoşlanmıyorsanız, karanlık mod gerçek bir nimet olacaktır. Kullanıcı arayüzünün çoğunu bir AMOLED siyahına dönüştürür.

Örneğin akşamları açık olmasını istiyorsanız, planlanan zamanlarda da açılmasını sağlayabileceğiniz Ayarlar> Ekran> Gece Modu’nda bulabilirsiniz.

Kenar ekranı

Samsung’un bir süredir kavisli ekranlar sunduğundan beri biraz eski ama biz size Edge Screen’i hatırlatmak istedik.

Bu süper kullanışlı özellik, özellikle büyük ekranlı aygıtlarda kullanışlıdır ve ekranın yanından panelleri açmak için kaydırabileceğiniz anlamına gelir.

Bunlar, en sevdiğiniz uygulamalar ve kişiler gibi şeylere hızlı erişim sağlamak için özelleştirilebilir.

Hareketler ve mimikler

Burada sunulan şeylerden bazıları bir süredir var ancak bugün hala faydalılar. Birçoğu varsayılan olarak kapalı olduğundan, ayarlar menüsüne gidin ve neleri kullanabileceğinizi görün.

Hareketler ve jestler, telefonu açtığınızda uyandırma ve herhangi bir ekran zaman aşımını atlayarak ekranı hala tuttuğunuz sürece açık tutan Smart stay gibi diğerlerini içerir.

Onları bilmediğiniz sürece, açık olan şeyler bile gizlenir. Bir ekran görüntüsü yakalamak için Palm swipe potansiyel olarak yararlıdır.

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz