Samsung’un planlarına aşina anonim bir kaynağın sözlerinden Android Polis Sürümü, Güney Koreli şirketin yaklaşmakta olan amiral gemisi hakkında yeni bilgiler paylaştı. Bu nedenle, Galaxy Note 10 , tüm çizgiden ilk kez fiziksel düğmelerini ve kulaklık jakını kaybedebilir.

Samsung, akıllı telefonlarında 3,5 mm’lik jakı Apple ve Google’dan daha uzun süre kullandı. Bu “çipi” kaybettikten sonra, bir sonraki Not 10’da sadece USB-C olacak – güç ve DeX gibi diğer Samsung işlevleri için tek bağlantı noktası olacak.

Kaynağa göre, şirket, pil kapasitesini arttırmak, ayrıca tasarımın karmaşıklığını azaltmak ve toza ve sıvı girişine karşı direnci artırmak için soketin çıkarılmasını gerekli adımlarla açıklayacaktır. Bu, Samsung’un daha ince ve daha hafif bir akıllı telefon tasarımı oluşturmasına izin verebilir.

Daha ilgi çekici olan fiziksel düğmelerin, özellikle ses seviyesinin, gücün reddedilmesi ve Bixby asistanının aranmasıdır. Amiral gemide, taraflardaki duyusal alanlarla değiştirilecekler.

Güya, Galaxy Note 10‘un bu yıl ikisi beşinci nesil ağların desteğiyle dört versiyonunda sunulacağı . Diyagonal ekranlar sırasıyla 6.28 “ve 6.75” ve üç ve dört sensörlü ana kameralar olacak. Sunumun Ağustos başında başlaması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz