Galaxy Note 10 vs Galaxy Note 9: Şimdiye kadar ne biliyoruz?

Alıcılar Büyük Android telefonlar bol gibi, 2019 yılında seçim var OnePlus 7 Pro , Ancak ya Galaxy Note 9. Samsung’un Galaxy Note 10 olabilir iyi bir henüz o zaman gelecek hafta geldi . OnePlus 7 Pro’yu almayı, Pixel’i beklemeyi ya da son yıllara bakmayı düşünüyorsanız, Galaxy Note 9 burada bilmeniz gerekenler.

Şu anda, Not 10 ile ilgili hemen hemen her şeyi biliyoruz ve Samsung’un en az üç sürüm yayınlayacağına inanıyoruz . Daha ucuz bir Galaxy Note 10, daha büyük bir Note 10+ ve 5G varyantı. Piyasaya çıkış tarihi birkaç haftadan az kaldıysa, Not 10’un tercih edilmesinin nedeni budur.

Geçen yılki Galaxy Note 9 hala mükemmel bir telefon ve yetenekli olsa da, alıcılara birkaç hafta daha beklemelerini öneriyoruz. Yıllar boyunca ilk kez Samsung, alıcılarını heyecanlandıran Galaxy Note 10’un birden fazla sürümünü piyasaya sürecek.

Bu yıl iki farklı boyut alıyoruz ve size her zamankinden daha fazla seçenek sunuyoruz. Daha ucuz 6.25-inç Not 10 ve büyük bir 6.8-inç Not 10 Plus. Yeni, süper hızlı bir şarj teknolojisine, sayısız sızdırılmış fotoğraf, arkasındaki güçlü Quad-kamera kurulumuyla ilgili ipuçlarını gördük. Tüm bunların kaynaştığı şey Samsung’un bir sonraki telefonunun 2019’un en iyi telefonlarından biri olacağı yönünde. Çok sayıda harika telefon geliyor ve birçok ekran boyutu ile gerçekten önemli olan fiyat noktaları arasında seçiminizi yapacaksınız.

Aşağıdaki slayt gösterimiz Samsung Galaxy Note 10 ile ilgili bildiğimiz herşeyi gözden geçiriyor, ardından bunu geçen yıllarla karşılaştırıyor. Bu şekilde daha fazla para ödemeye değer olup olmayacağına karar verebilirsiniz. Çünkü hepimizin bildiği gibi, Note cihazları asla ucuz değildir. Başlayalım.

Galaxy Note 10 vs Galaxy Note 9: Tasarım

Konuşmak istediğimiz ilk şey tasarım. Temelde, Not 9 ve Not 10 arasında çok fazla değişiklik olacağı için, Galaxy S10 ile gördüğümüz gibi, Samsung, telefonun genel tarzı, tasarımı ve kenarlıksızlığında büyük değişiklikler yaptı. Ekran o kadar büyük ki ön kamera için bir nokta kesmek zorunda kaldılar.

Samsung, kavisli kenarları olan popüler büyük ekranına yapışıyor. Not 10’un, satın aldığınız boyuta bağlı olarak daha büyük veya daha küçük bir saç olduğunu unutmayın. Ardından, arka tarafta merkez yerine sol tarafta 3-4 kamera göreceksiniz.

Ayrıca, yeni Galaxy Note 10’un arkasında da parmak izi tarayıcısı bulunmuyor. Bunun yerine, Samsung bir ekran ultrasonik parmak izi sensörüyle gitti. Evet, parmak izi tarayıcı ekranın içindedir ve parmağınızın çıkıntılarını camdan okuyabilir. Bir özellik Galaxy S10 sahipleri seviyorum.

Temel olarak, üst ve alt kısımdaki çerçevelerin olmayışı, daha fazla kamera, daha büyük bir ekran ve arka parmak izi tarayıcısının olmaması tasarımı farklı kılan şey. Aksi takdirde, hala çoğunlukla Samsung’un her zamanki tüm metal ve cam telefonu.

Hala kayan S-Pen kalemi ve hepsi ile tartışılmaz bir Samsung Galaxy Note cihazı gibi görünecek. Ancak, bahsetmemiz gereken büyük bir şey var; Samsung’un Bixby düğmesini açacağını duyuyoruz ve 3.5mm kulaklık jakını çıkardılar. Evet, Galaxy Note 10 kulaklık jakına sahip olmayacak.

Galaxy Note 10 vs Note 9: Ekran ve Boyut

Belki de kararınızın en önemli kısmı, Galaxy Note 9, Galaxy Note 10 ve Galaxy Note 10 Pro’daki ekran boyutuna inecektir. Evet, bir Pro model var.

Samsung Galaxy Note 9 cep telefonunuzun harika görünen 6.4 inçlik Quad-HD ekranı bulunuyor. Birkaç yıldır kullandıkları çok tanıdık bir boyut.

Galaxy Note 10 ile bu tamamen değişecek. Yalnızca ekran içi parmak izi tarayıcısı ve ön kamera için delik delme kesiti nedeniyle değil, aynı zamanda genel boyut açısından. İşte zor sayılar.

 • Galaxy Note 9 ekranı: 6.4-inç
 • Galaxy Note 10 ekranı: 6.25 inç (Daha ucuz model)
 • Galaxy Note 10+ ekran: 6.75 inç (Artı)

Temel olarak, ana Galaxy Note 9 yarışmacısı, 5G yapımı ile gelebilecek veya gelmeyecek olan yeni Galaxy Note 10+ olacak. Daha büyük bir ekran, daha küçük çerçeveler elde edersiniz ve ekranın içinde ön kamerayı barındıran bir kesik vardır. İşleri kolaylaştırmak için, sadece 6,8 inçlik bir ekran olarak adlandırılırlar. Bu çok büyük.

Bazıları onu sever, bazıları ondan nefret eder, bazıları ise ekrandaki küçük kesintileri önemsemez. Hangi boyutun sizin için uygun olduğuna ve delikle baş edip edemeyeceğinize karar vermeniz gerekir.

Galaxy Note 10 vs Galaxy Note 9: Özellikleri

Samsung, her yıl Galaxy Note serisi için en büyük, en iyi ve en hızlı cihazdan tasarruf ediyor ve bunu 2019’da tekrar yapacaklar. Ve Not 9 hala oldukça hızlı ve yetenekli olsa da, bir yaşında ve işler hızla değişiyor. İşte her ikisinin özellikleri ve özellikleri veya en azından Not 10’dan beklediklerimiz.

Galaxy Note 9 Özellikleri

 • 6,4 inç Quad-HD Kavisli Infinity AMOLED Ekran
 • Snapdragon 845 6-8 GB RAM ile İşlemci
 • 128 veya 512GB depolama seçenekleri (8GB RAM modelinde 512GB kullanılabilir)
 • Bir Arayüzlü Android 9 Börek
 • Değişken diyafram açıklığına sahip çift 12MP Arka Kameralar, IOS, 960 FPS Slow-mo, daha fazlası
 • Portre Modu ve Geliştirilmiş AR Emoji ile 8MP Ön Selfie Kamera
 • AKG tarafından ayarlanan Stereo Hoparlör
 • Hızlı ve kablosuz şarjlı 4.000 mAh pil (daha hızlı kablosuz şarj da)
 • IP68 Toz ve Suya Dayanıklılık
 • USB Tip-C, Bixby 2.0, Bixby AI , 3.5mm kulaklık girişi
 • Kalp atış hızı sensörü, Yüz Kilidini Açma, İris Taraması
 • Bluetooth’lu S-Pen, Yeni Özellikler, vb
  ve dahası

Bu hala harika bir telefon, ama bu daha iyi.

Galaxy Note 10 Özellikleri (Söylenti)

 • 6.25 inç küçük model ve 6.75 inç Kavisli Quad-HD Infinity Ekran
 • 8 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 855 İşlemci veya Samsung Exynos
 • MicroSD genişletme özellikli 8-12GB RAM ve 128 / 512GB veya 1TB depolama (daha büyük modelde daha yüksek RAM ve depolama seçenekleri)
 • Samsung One UI ile Android 9 Pasta (Veya Android 10 Q)
 • Üçlü Arka Kameralar: 12, 12, 16MP (Üçlü değişken açıklıklı ana objektif (F1.5 / F1.8 ve F2.4), f / 2.4 telefoto objektif ve süper geniş açılı kamera) Dual OIS, 960 FPS slo-mo ,
 • 4K, 10 sahne iyileştirici, Gece Görüşü (S10 ile aynı)
 • Not 10 Pro 5G’deki Potansiyel Olarak Dört Kameralar.
 • Portre Modu ve Geliştirilmiş 3D AR Emoji ile 10MP Ön Selfie Kamera
 • AKG tarafından ayarlanan Stereo Hoparlör
 • 3.400 mAh ve büyük 4.500 mAh (daha büyük Not 10’da) yeni 25w Hızlı Şarj, Kablosuz
 • Şarj 2.0 ve Powershare Ters Kablosuz Şarj (+ üzerinde isteğe bağlı 45w şarj) ile piller
 • IP68 Toz ve Suya dayanıklılık, USB Tip-C, S-Pen kalemi, Bixby 2.0, Bixby AI , yeni Hava
 • Hareketleri ve ekran kalemi kontrolleri, kablosuz Dex Live , vb.
 • Kalp atış hızı sensörü, Ekran Parmak İzi Sensörü, daha fazlası
 • 3,5 mm kulaklık girişi yok ve Bixby düğmesi yok

Buradaki en önemli konuşma noktaları daha büyük ekran, daha iyi ve daha güçlü kameralar (bu üçlü değişken diyafram hilesi dahil) ve Note 10+ ürünündeki 4,500 mAh bataryadır.

Samsung, kameraları yana doğru hareket ettirirken ve parmak izi tarayıcıyı camın içinde hareket ettirerek daha büyük bir batarya için gerçek yuvada daha fazla yer sağlıyor. Sonuç olarak, kaputun altındaki 4.500 mAh’lık süper şarj bataryası sayesinde Not 10 tüm gün dayanacak gibi görünüyor.

Bir söylenti , daha küçük 6.25 inçlik Not 10’un bir microSD yuvasına sahip olmayacağını öne sürüyor . Samsung, telefonunun daha pahalı “Plus” modeli için genişletilebilir depolama alanı sağlıyor. Her ikisi de daha hızlı 25w kablolu şarj işlemine sahip olsalar da, isterseniz Not 10+ ‘yu daha da hızlı şarj edecek bir 45w duvar şarj cihazı için ekstra ödeme yapabilirsiniz.

Galaxy Note 10 vs Note 9: Kamera (lar)

İşte ilginç bir değişiklik olan başka bir alan. Galaxy Note 9’un arkasında iki güçlü kamera vardı, ancak Galaxy Note 10 Pro’da dört tane olacak. Evet, dört.

Daha küçük olan Not 10’u, daha önce 2019’da görüldüğü gibi Galaxy S10’a benzeyen üçlü kamera kurulumuna sahip olacakken, Samsung’un en büyük ve en iyisi bazı yeni özelliklere sahip bir Quad kamera serisi olacak.

Galaxy Note 10’da 5 kamera olacak: Ana 12 Megapiksel f / 1.5 ila f / 2.4 üçlü değişken diyaframlı kamera, 12MP f / 2.4 telefoto zoom objektifi, 16MP süper geniş açılı kamera ve bir ToF sensörlü dört arka kamera. Çift optik görüntü sabitleme, 960 FPS slo-mo, 4K, vb. Özelliklere sahip olacaktır. Ardından, 4K, portre modu, yüz kilidi açma ve daha fazlası ile 10MP f / 1.9 öne bakan bir kamera olacaktır. Ortalanmış, ekrandan kes.
Aynı kamera kurulumunu daha küçük Galaxy Note 10 için bekleyin, ancak dört değil, yalnızca üç arka kamera ile
Galaxy Note 9 hala Samsung’un popüler değişken diyafram ana sensörü, ardından farklı özellikler ve bakış açıları için ikincil bir kamera ile yetenekli bir 12 ve 16MP kamera kurulumuna sahip.

S11 ile Samsung’un 2020 yılına kadar çığır açan yeni kamera teknolojisini beklemiyoruz. Bununla birlikte, Not 10’daki yeni üçlü değişken açıklık başarılı olabilir. Kamera, her durumda en iyi fotoğrafı ve ışığı elde etmek için insan gözü gibi fiziksel olarak üç farklı diyafram öncelikli olarak hareket edecektir. Teknik geliyor, ama sadece gündüzleri harika olacağını ve geceleri de mükemmel olacağını biliyorum.

 

Galaxy Note 10 vs Galaxy Note 9: Batarya Ömrü ve Şarj

Büyük 6,75 inç ekran ile alıcıların zayıf pil ömrü konusunda endişeli olduğu anlaşılabilir. Bununla birlikte, Samsung’un genel gerçek pil ömrünün kullanımı açısından son zamanlarda en iyilerinden biri olduğunu söyledi. Tek düşüş, Google, OnePlus, Oppo ve diğer markalarla karşılaştırıldığında yavaş şarj hızlarıydı.

Samsung Galaxy Note 10+ cihazının önceki nesillere göre çok daha hızlı olan 4.500 mAh batarya (veya 4.300) ve 25W hızlı şarj cihazıyla birlikte geleceği bildiriliyor. Yani, çok uzun sürecek ve düşük olduğunda hızlı bir şekilde tamamlayacaktır. Dahası, Galaxy S10 ile aynı kablosuz şarjı, hızlı kablosuz şarjı ve ters kablosuz şarjı özelliklerini bekleyin. Artı, Not 10+, sahipleri daha pahalı duvar şarj cihazını satın aldığında 45w şarj etmeyi destekleyebilir. Apple’ın daha fazla para kazanmak için iPhone şarj cihazlarıyla yaptığı gibi.

Not 9’a gelince, daha küçük bir ekrana ve daha uzun süren daha küçük bir 4.000 mAh bataryaya sahip. Gerçekçi bir şekilde, her iki cihazdan da benzer batarya kullanımı sonuçları bekliyoruz, ancak Not 10’un anahtarı 25w’lik yeni hızlı kablolu şarjdır.

Çıkış Tarihi ve Fiyatı

Son fakat en az değil, çıkış tarihi ve bazı potansiyel fiyatlandırma hakkında konuşmak istiyoruz.

Şimdi size tüm bunları anlattığımıza göre, en büyük sorunuz muhtemelen “Galaxy Note 10’u ne zaman alabilirim?”. Tıpkı Samsung’un her yıl yaptığı gibi, bu telefonları Almanya’nın Berlin kentinde düzenlenen yıllık IFA fuar etkinliğinden önce duyurup yayınlayacaklar. Geçtiğimiz birkaç yıl boyunca Samsung, Note serisini Ağustos ayında duyurup yayınladı ve bunu tekrar yapacaklar.

Samsung 7 Ağustos lansmanını onayladı
1. Gün ön siparişleri, 1-2 hafta sonra çıkış tarihi ile
Potansiyel olarak 16 Ağustos tarihinde yayımlanma tarihi
Bu sadece birkaç gün uzakta, ve sonra anında bir yerden bir tane satın alabileceksiniz.

Fiyatlandırma gelince, senin tahminin bizimki kadar iyidir. Tahmin etmek zorunda olsaydık, Galaxy Note 10 biraz daha ekonomik olacak ve Pro model süper pahalı olacak.

Galaxy Note 10e – 799 Dolar – 849 Dolar
Galaxy Note 10 Plus – 12GB RAM veya 512 / 1TB depolama için 999 $, 1.199 $ ve daha fazlası
Küçük model için 999 dolar söyleyen bir sızıntı gördük, ancak bu çok şüpheli, Samsung’un fiyatı daha küçük bir cihazda artıracağını düşünmüyoruz.

Karşılaştırma için, Galaxy Note 9’u hemen hemen her taşıyıcıdan şu anda yaklaşık 899 ABD doları karşılığında alabilirsiniz . Yeni Not 10 almaya değer mi Karar vermek size kalmış.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz