Samsung Galaxy Note 2 en popüler Android akıllı telefonlardan biri. Oldukça kapsamlı teknik ve donanım özellikleri bulunan telefonun bildirim paneli birçok simgeye ve kısayola ev sahipliği yapıyor. Bluetooth, Wi-Fi, GPS, ekran döndürme ve güç tasarrufu hemen ulaşılabilecek simgeler bölümünü kolaylıkla düzenleme mümkün.

Android bildirim paneli bölümünü eğer o cihazın kendine has bildirim paneli bulunmuyorsa birazdan anlatacağım kolay adımların ardından kişiselleştirebilirsiniz. Bildirim panelini düzenleme için ilk olarak “Ayarlar / Ekran” bölümüne gitmemiz gerekiyor.

samsung galaxy note 2 bildirim mobil13

Bu bölümde birçok başlık bulunuyor. Bu başlıkların arasında yer alan “Bildirim paneli” başlığını seçiyoruz.

İşte kolaylıkla kişiselleştirebileceğimiz ve düzenleyebileceğimiz bildirim paneli burası. İlk olarak ekran parlaklığını bildirim paneli üzerinde görmek ve müdahale etmek istiyorsak bu seçeneğin seçili olması gerekiyor.

samsung galaxy note 2 bildirim paneli mobil13

Alt bölümde yer alan “Bildirim paneli” kısmında o anda bildirim panelinde görüntülenen simgeleri görüyoruz. Bu simgelerden kullanmadığımızı ya da hızlı bir şekilde ulaşmayı gerekli bulmadığımızı seçip çıkartabiliriz. Bunun için örnek olarak seçtiğim NFC simgesinin üstüne parmağımı basılı tutarak “Mevcut düğmeler” bölümüne sürüklemem ve bırakmam yeterli oluyor.

android samsung galaxy note 2 bildirim paneli mobil13

Aynı işlemi ters yönde yaparak kullanılmayan simgeleri bildirim ekranına taşıyabiliriz de. Bu arada bildirim panelinde yer alabilecek simge sayısının sınırlı olduğunu da belirtmeliyim.

Kaynak : Mobil132 YORUMLAR

  1. Ben samsung galaxy tap 4 kullanıyorum,bildirim paneli bende inmiyor ayarı bozulmuş belli ki.lütfen bana yardımcı olurmusunuz? Nasıl duzeltirim hiç bir bilgim yok.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz