Samsung Galaxy Note 2 Lollipop
Samsung Galaxy Note 2 Lollipop

Samsung Galaxy Note 2 kullanıcılarını üzecek bir haber var. Samsung Galaxy Note 2 Lollipop güncellemesi almayacak.

Aslına bakılırsa bu akıllı telefon üstün özelliklere sahip eski bir amiral gemisi. Android 4.1.1 Jelly Bean sürümü ile 2012 yılının Ağustos ayında duyurulan ve Eylül ayında satışa çıkan akıllı cihaz, 1.6 GHz dört çekirdekli işlemci taşımaktaydı. 2GB RAM içeren telefon 16GB, 32GB ve 64GB bellek taşıyan sürümlere sahipti. Cihaz en son Android 4.4.2 KitKat güncellemesi almıştı. Fakat ne yazık ki pek çok bölgede bu cihazın sahipleri Lollipop güncellemesini göremeyecek.

Kullanıcıları üzen bu habere rağmen Polonya’da söz konusu cihazlara Android 5.0 Lollipop güncellemesi gelebileceği iddiaları da dolaşmakta. Fakat Samsung Galaxy Note 2’nin bulunduğu bölgenin hemen hepsi güncelleme göremeyecek. Bu haber, Samsung Gulf Facebook sayfasında bir kullanıcının sorusuna verilen cevapla geldi. Telefona Android 5.0 Lollipop güncellemesinin ne zaman geleceğini soran kullanıcıya Samsung Gulf, olumsuz yanıt verdi.

samsung-gulf
Samsung Galaxy Note 2 Lollipop

Bir yıl önce çıkan telefonların bile Lollipop güncellemesi almadığı görüldüğü zaman bu haberin pek de şaşırtıcı olmadığı anlaşılabilir. Akıllı telefonların sürekli olarak yenisi çıktığı için sadece bir-iki yıl önce çıkan cihazlar çabucak eski telefon kategorisi altına giriyor. Android 4.4.2 KitKat işletim sistemi Samsung Galaxy Note 2 için kalıcı olacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz