Samsung Galaxy Note 3 olası özellikleriyle ilgili ortaya atılan iddialara bir yenisi daha eklendi. Bu son iddiaya göre göre bu yeni Samsung akıllı telefon video çekimi noktasında devasa bir özelliğe sahip olabilir ve 4K video çekebilir.

The Korea Economic Daily isimli mecranın haberine göre Galaxy Note 3, 4K ya da bir başka ifadeyle 3840×2160 piksel değerinde video çekebilir. Bilindiği üzere cihazda yer alması beklenen yonga seti bu değerleri destekleyebiliyor.

galaxy note 3 4k video

Ürünle ilgili öne çıkan bir başka iddia da telefondaki müziklerin ya da seslerin 24-bit/192 KHz seviyesinde çalınacağı.

Akıllı telefonlarda ya da diğer klasik dijital kameralarda yazılım da desteklemesiyle birlikte 4K video çekmek aslında büyük bir zorluk değil. Ancak söz konusu değerlerde çekilmiş videoların cihazlar oynatılması büyük bir zorluk. Zira 4K destekli görüntüleme cihazları henüz yeni yeni kullanıma açılıyor ve akıllı televizyonların liderlik ettikleri bu değişim pek de hızlı ilerlemiyor.

Samsung Galaxy Note 3’ün beklenen özellikleri arasında 4K Ultra HD video kaydının olup olmayacağını ilerleyen günlerde gerçekleşecek tanıtım etkinliği ile öğreneceğiz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

  1. adamlar yakında holo-ultra-mega-hd falan çıkaracaklar… monitör/tv/cep telefonu ekranlarıyla işleri bittiği anda durmak yok “hologram’a” devam dicekler :D

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz