Samsung Galaxy Note 3 için tedarik zincirinin ilk siparişleri Ağustos ayında alacağı haberi Kore medyası tarafından doğrulandı. Bununla ilişkili bir nota göre Samsung Galaxy Note 3’ün ekranı 5.7 inç olabilir.

Buna göre tedarikçiler,  Galaxy Note 3 için ilk siparişleri Ağustos ayında başlamak üzere almaya başlamalılar. Koreli bir haber sitesi olan ETNews’in belirttiği üzere cihazın ekran boyutu hakkında söylenenler, yani 5.7 inçlik boyut kullanıcıları hayal kırıklığına uğratabilir. Ayrıca bu son rapor, bize gerçekten yeni bir bilgi vermiş değil. Tıpkı geçen yıl Galaxy Note 2 için olduğu gibi, bu yıl da Galaxy Note 3’ün çıkışı, Eylül ayı başında Berlin’de yapılacak olan IFA 2013 etkinliğinin hemen öncesinde gerçekleştirilebilir. Bu yüzden ilk siparişlerin Samsung tarafından Ağustos ayında alınması ön görülüyor.

Bugün Evleaks, Twitter hesabından yine cihazın 5.7 inç ekran boyutuna sahip olabileğini belirten bir tweet attı.

samsung galaxy note 3 evleaks

Samsung Galaxy Note 2’nin ekran boyutu zaten 5.5 inç. Samsung’un Galaxy Note 3 için ekran boyutunu sadece 0.2 inç artıracak olması pek de inandırıcı değil. Yine de Samsung tarafından çıkarılan son cihazlara bakıldığında biraz mantıklı gelebiliyor. Bilindiği üzere Samsung son olarak 5.8 ve 6.3 ekran boyutlarında Galaxy Mega cihazlarını çıkardı. Koreli akıllı telefon üreticisi Galaxy Note için daha ufak ekran boyutlarını uygun görerek 6 inç boyutuna yakın olan cihazları Mega sınıfı içinde toplamak istiyor olabilir.

Bunun yanında Galaxy Note 3 cihazının ekran boyutlarını çok artırmayarak bu yeni cihazı Galaxy Note 2’ye benzer boyutlarda tutmak da Samsung şirketinin düşündükleri arasında olablir.

Samsung Galaxy Note 3 cihazının ekran boyutunun ne kadar olmasını isterdiniz? Düşüncelerinizi yorum bölümünde aktarabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz