Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefon için Mayıs ayından beri bazı söylentiler dolaşmaktaydı. Çin’den gelen yeni bir rapor, telefonun özellikleri ve çıkış tarihi hakkında bazı ayrıntılar veriyor. Öyle ki, rapora bakılırsa cihaz hakkında hemen hemen tüm özelliklerin açığa çıktığı söylenebilir.

Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefon için açıklanan ilk özellik ekran boyutu. Her ne kadar daha önce çıkan söylentilerde ekranın 5.7 inç olabileceği söylense de rapora göre yeni phabletin ekranı 5.5 inç boyutunda ve QHD ya da 2560 x 1440 çözünürlüğünde (inç başına 534 piksel) olacak. Elbette tahmin edildiği üzere Süper AMOLED bir ekran deneyimi kullanıcıları bekliyor.

Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefon Snapdragon 805 yonga seti ve 3 GB RAM ile çıkış yapacak. Bununla birlikte daha önce söylentileri dolaşan Exynos 5 Octa yonga setininadı raporda geçmiyor. Yani phablet kutudan çıktığı sırada Android 4.4.3 işletim sistemini barındıracak.

samsung_galaxy_note_4_ic

Önceki dedikodularda 16 MP Sony sensörün adı hatırlanacaktır. Ancak gelen haberler, Samsung Galaxy Note 4 cihazın 16 MP ISOCELL bir kamera taşıyacağı yönünde. Bu da demek oluyor ki, kamera 2160p video çekebilme yeteneğine sahip olacak. Ön kameranın ise 3.68 MP olması bekleniyor.

Samsung Galaxy Note 4 phablet için sözü edilen diğer özellikler ise retina tarayıcı ve UV ışık sensörü şeklinde belirtiliyor.

Samsung Galaxy Note 4 Phablet 3 Eylül’de Tanıtılacak

Yeni phablet için seçilen tanıtım günü, Apple‘ın  iPhone 6 akıllı telefon etkinliğinin öncesine denk gelmekte. Bilindiği gibi yeni iPhone 19 Eylül‘de tanıtılacak. Galaxy ailesine katılacak yeni phablet ise 3 Eylül günü Samsung tarafından gerçekleştirilecek bir etkinlikle kullanıcılara sunulacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz