Samsung kullanıcılarının uzun zamandır beklediği güncelleme, sonunda ”Android 6.0 Marshmallow” ismiyle piyasaya sürüldü! Samsung tarafından yapılan açıklama doğrultusunda, ilk olarak Macaristan’daki kullanıcıların bu güncellemeden yararlanabileceği ve belli bir deneme aşaması sonrasında tüm Avrupa’ya da yayılacağı belirtildi.

2014 yılının en çok ses getiren telefonlarından biri olan Samsung Galaxy Note 4, 2015’le birlikte Galaxy Note 5’in çıkmasıyla birlikte biraz arka planda kalmış ve kullanıcıları tarafından da şikayetleri bu ölçüde artmıştı. Özellikle yeni güncellemelerin bir türlü alınamamasıyla bu sorunların daha da artması; Samsung yetkililerini harekete geçirdi ve geçte olsa, son zamanların en iyi güncellemesiyle geri dönüş yapıldı diyebiliriz. Türkiye’de ne zaman kullanılacağı henüz netlik kazanmamış ancak Macaristan’daki kullanıcı yorumlarına göre daha da sağlamlaştırılıp; en kısa zamanda tüm Avrupa’ya yayılmasının beklendiği kaydedildi. Android 6.0 Marsmallow ile oldukça güzel yenilikler de Samsung Galaxy Note 4 kullanıcılarını beklemekte.

samsung galaxy note 4 android 6.0 guncellemesi

Android 6.0 Marshmallow Güncellemesinin Yeni Özellikleri Neler?

Özellikle bataryasının gücüyle ayrı bir ün kazanmış olan Samsung, bu özelliğini kaybetmemek ve kullanıcılarını da rahatlatmak amacıyla özellikle batarya konusunda iyileştirmelere gitmiş ve yeni güncelleme ile pil ömründe gözle görülür gelişmeler sağlanmış. Bunun yanı sıra S-Pen için de birbirinden güzel yeni özellikler çıkartan Samsung, yeni Air Command menüsüyle de Galaxy Note 4 kullanıcılarına gerçekten farklı bir ara yüz sunma yoluna gitmiş diyebiliriz.

Şu an için sadece Galaxy Note 4’e özel olan bu güncelleme, Samsung’un daha ileri telefonlarında henüz denenmemiştir ve Samsung kullanıcılarının da bu konuda şikayetleri ‘haliyle’ giderek artmaktadır. Fakat zamanla diğer modellerde de uygulanması beklenmektedir.

Kaynak: NapiDroid

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz