Akıllı telefonların sürekli olarak geliştirilmesi ile birlikte kullanıcılar bu telefonlarla sadece iletişime geçmiyor, günlük ihtiyaçlarını da giderebiliyor. Geliştirilen pek çok uygulama sayesinde insanlar gidebileceği yerlere kolayca ulaşabilir, iş hayatındaki işlemleri rahatlıkla halledebiliyor.

İhtiyaç olarak kullananların yanı sıra arkadaşlarıyla sohbet etmek, selfie çekmek için de akıllı telefon sahibi olan kullanıcılar bu sayede vakitlerini istedikleri şekilde geçirebiliyor.

Üretici ve geliştirici firmalar, kullanıcıların tercihi olmak için estetik açıdan ve donanım açından en üstün cihazı geliştirmenin peşindeler. Tasarım ve özelliklerinin yanı sıra telefonların sunduğu uygulamalarda kullanıcılar tarafından da oldukça ilgi görmekte. Bu ilgiyi dikkate alan Samsung, yeni telefonunda kullanıcılar için oldukça önemli bir özellik geliştirdi.

Eylül ayında yapılacak olan IFA 2014 fuarında açıklanması beklenen Samsung imzalı Galaxy Note serisinin son üyesi, içerisinde bulunan özellikler hakkında pek çok şey öne sürüldü. Son olarak iddia edilenlerden biri ise kullanıcılar için hayati önem taşıyacak olan bir sensör.

Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefonunda iddialara göre bir ultraviyole sensörü olacak. Bu sensörün özellikle kullanıcılar tarafından tercih sebebi olacağını düşünen Samsung, bu sensör sayesinde ortam ışığını en iyi şekilde algılayan ve ekran parlaklığını daha verimli olarak kullanan bir akıllı telefonu piyasaya sunacak. İddialara göre bu sensörün görevi bununla bitmeyecek ve önemli bir sorumluluğu daha olacak.

Sensörü 60 derecelik açıyla güneşe tuttuğunuz zaman güneş ışınlarını okuyabilecek ve risk değerini kullanıcıya sonucak. Ultraviyole sensörü ön panelde olacak ve risk değeri ışınların deriye vereceği zarar göre sıralanacak.

Deriye verecek zarar göre risk değeri alacak olan sıralama; 0 ile 2 arasında düşük, 3 ile 5 arasında orta derecede, 5 ile 7 arasında yüksek, 8 ile 10 arasında çok yüksek ve 11’in üzerinde ise aşırı derecede riskli olduğu belirtilecek. S Health uygulamasının yardımıyla bu değerler oluşturulacak.

Samsung yeni telefonla birlikte kullanıcıları güneşlenme ve güneş yanıkları konusunda da bilgilendirecek.

samsung galaxy note 4

Samsung Galaxy Note 4 Hangi Ülkelerde Çıkacak?

Kullanıcılar tarafından öne sürülen özellikleriyle oldukça ilgi gören Galaxy Note 4’ün ne zaman ve hangi ülkelerde piyasa sunacağı net olarak bilinmese de Eylül ayındaki fuarla tanıtılacak ve önceki modele göre daha fazla ülkede satışa sunulacak.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz