Samsung Galaxy Note 5 için yeni bir güncelleme geldi. Merakla beklenen Android 6.0 Marshmallow güncellemesinden önce Samsung Galaxy Note 5 cihazlar performans artırıcı bir güncelleme aldı.

Samsung Galaxy Note 5 modeli için sessiz sedasız bir şekilde 81.92 MB‘lık bir güncelleme geldi. Türkiye’de de sunulan bu güncelleme ile birlikte birtakım iyileştirmeler ortaya çıktı.

Samsung Galaxy Note 5 ve Samsung Galaxy S6 Edge+ modelleri için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi Aralık ayının sonlarına doğru gelecek. Yılbaşına yakın bir dönemde çıkacağı düşünülen güncellemenin ani bir karar ile Aralık ayının ortalarında da çıkabileceği konuşuluyor. Ancak ülkemizdeki modellere bu güncellemenin Aralık ayında gelip gelmeyeceği henüz kesinleşmiş durumda değil.

Güncelleme ile Gelen Yenilikler Neler?

samsung-galaxy-note-5

Samsung Galaxy Note 5 ve diğer Galaxy modellerine dağıtılan bu ufak güncelleme sayesinde performans ve güvenlik iyileştirmeleri kullanıcılara sunuluyor. Uzun süredir forumlarda ve sosyal medya platformlarında güvenlik ve performans konusunda Samsung’a eleştiriler sunan kullanıcılar artık amaçlarına ulaşmış gibi gözüküyorlar.

Full HD 60 FPS video kaydı yapılırken ortaya çıkan ve çoğu kullanıcının şikayet ettiği birtakım senkronizasyon problemleri, anlık yaşanmakta olan stabilite problemleri ve güvenlik açıklarını gideren bu güncelleme Android 6.0 Marshmallow‘un gelmesine bu kadar yakın bir zamanda çıktığı için tüm kullanıcılar mutlu olmuş durumda.

Android 6.0 Marshmallow güncellemesinden önce Android 5.1.1 sürümündeki en son performans ve güvenlik iyileştirmelerini alan Samsung modelleri, kullanıcıların Android 6.0 Marshmallow güncellemesine kadar rahat etmesini sağlayacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz