S Pen sorunu mu? O da ne?

Samsung Galaxy Note 5 telefonun tanıtımının üstünden henüz iki hafta bile geçmedi. Ancak kullanıcılar, telefonu kullanma ve onu keşfetme konusunda çok hızlı davrandılar. Böylece yeni amiral gemisine ait ilk hata da bulunmuş oldu.

Samsung Galaxy Note 5 telefon 13 Ağustos akşamı tanıtılmıştı. Cihazın tüm özelliklerini “Samsung Galaxy Note 5 Tanıtıldı! İşte Özellikleri!” başlıklı yazımızda yazmıştık. Tanıtımın ardından kullanıcılar hızlı davrandılar ve yeni cihazı edinerek kullanmaya başladılar. Kullanım sırasında S Pen sorununu keşfettiler. Peki, nedir bu S Pen sorunu?

Samsung Galaxy Note 5 kullananlar daha iyi bilirler. Yeni cihazın tasarımında S Pen panelinde yapılan pek çok değişiklik mevcut. Kullanıcılara bu değişiklikler başta iyi göründü. Fakat sonra birtakım sorunlar olduğu ortaya çıktı.

S Pen Samsung Galaxy Note 5 telefona yanlışlıkla ters takıldığında bir dizi geri döndürülemez sorunu da beraberinde getiriyor. S Pen yanlışlıkla ters takıldığı yuvadan çıkarılıp tekrar doğru şekilde takıldığında kalemin takılıp çıkarıldığını gösterilmiyor. Yani bu işlev tamamen devre dışı kalıyor. S Pen sorunu Samsung Galaxy Note 5 telefonda çözülemiyor.

Peki, önceki modellerde böyle bir sorun var mıydı? Hayır, yoktu. Çünkü önceki Note modellerinde kalemi ters şekilde yuvaya takmak mümkün değildi. Dolayısıyla S Pen ters takılsa dahi bir sorun oluşmuyordu. Ancak bu cihazda tasarımın yenilenmesiyle kalemi ters takmak mümkün oldu. Sonuçta, kalemi ters takan kullanıcılar, kalemin takılıp çıkarıldığını gösteren işlevin hasar gördüğünü fark ettiler. Fakat bu hasarı geri döndüremediler. Bu hasar yuva ve kalem işlev hasarı şeklinde adlandırılıyor.

S Pen – Düz

 

S Pen Ters!

S Pen Sorunu Kullanıcı Hatası Olarak Kabul Ediliyor

Samsung, S Pen sorunuyla karşılaşan kullanıcılara bunun kullanıcı kaynaklı bir sorun olduğunu söylüyor. Yani kalemi yanlışlıkla ters taktığınızda bu tamamen sizin sorununuz. Dolayısıyla bu sorun garanti kapsamı dışında kalıyor.

Eğer bir Samsung Galaxy Note 5 kullanıcısıysanız ve hâlâ S Pen sorunu ile karşılaşmadıysanız bundan sonraki kullanımınızda çok dikkatli olmanızı öneririz. Kalemi yuvasına düz bir şekilde taktığınızdan emin olun. Eğer S Pen sorunu ile çoktan karşılaştıysanız söylenecek pek fazla bir şey yok. Hasarın masraflarını siz karşılamak zorundasınız.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz