Güney Kore merkezli bir teknoloji üreticisi olarak yola çıkan Samsung, bugün için uluslararası çapta üretim yapan firmaya dönüştü. Ürettiği pek çok cihazla evlerimize konuk olurken pazardaki payını da yükseltmeye devam ediyor. Güncel teknolojiyi yakalayarak ilgi gören türde çalışamalar yapıp daima kullanıcıların beğenisini kazanıyor. Böylece farklı bir seçenek ortaya koyarken herkesi tekelden de kurtarıyor. Zira insanlar, değişik özelliklerle donatılmış ürünlere de ihtiyaç duyuyor. Halihazırda bilişimin, yazılımın geçtiği her noktaya eli uzanabilen cihaz ve yazılım geliştiricisi marka, geçtiğimiz aylarda gözdelerinden son amiral gemisi Samsung Galaxy Note 8’i satışa sunmuştu. Bildiğiniz gibi çıkmasına yaklaşıldığı dönemlerde çıkış tarihi, fiyatı, detayları oldukça merak ediliyordu. Elbette yaşanan süreç tahmin ediliyordu fakat yöneticilerin sektördeki beklentisi Apple’ın iPhone serisinin onuncu yılına özel çıkaracağı cihaz haberleriyle birazcık da olsa düşüşe geçti. Neticede rekabette bulunduğu yegane yapılardan birisi olmasından dolayı çalışmaları adeta bir tavır ortaya koyma anlamına geliyor. Başta son bir yıl ve geçtiğimiz birkaç yıl olmak üzere sıkça konuşulan tasarımların, üst düzey özelliklerin eklendiği Samsung Galaxy Note 8 yoğun alakayla karşılaşıp satış sayılarında öne çıkarken kullanıcılar yine spesifik taleplerine çözüm bulabilmek için gerek resmi rehberlerden gerek üçüncü kişilerden yardım alıyor. Bazı kişilerin ifade ettiği Galaxy Note 8’deki ekranın tam olarak dönmemesi ise kullanım keyfini düşürüyor. Bildiğiniz gibi görsel tasarım bazında ciddi iddiayla piyasaya çıkınca bu durumun yaşanması insanları üzüyor. Ekranın dönmemesi sorunu konusunda çözümü arıyorsanız, yazımızın devamındaki adımları uygulayarak halledebilirsiniz.

Üst segment akıllı telefon tercihine kalkıştığınız zaman kararsız kalabilmeniz muhtemel. Zira sayılarak bitmeyecek büyüklükteki pazardan söz edince, ürün genişliğinin ne derecede olduğunu tahmin edebiliyorsunuzdur. Kaldı ki sadece son çıkan amiral gemilerden öte kullanıcılar, bütçelerine uygun alt veya eski modelleri de yine seçebiliyor. Böylece uzun vadede, kısa vadede kullanımı düşünerek hesaplı davranabiliyorlar. Elbette araştırmaya girişildiğinde bazı detaylar cezbedebiliyor. Samsung Galaxy Note 8, şu an için en yüksek seviyede performans ve kalite sununca fiyatı da uygunsa kişi satın alıyor. Kısacası herkesin sahip olmak isteyeceği türden bir ürün. Yine çeşitli forumlardan, sitelerden okuduğumuz kadarı ile genellikle herkesi memnun kaldığını da söyleyebiliriz. Radikal tasarım değişimlerini hayata geçiren imalatçı departmanı, içerisine beklentilerin üstünde performans sunacak donanımsal bileşenleri de ilave etti. Amma velakin son model cihazı alsanız bile bazen başınız sorunlardan kurtulamayabiliyor. Kullanıcı sorunlu, üretim sorunlu veya farklı kaynaklardan yaşanan sorunlar olsun aşılamadığı taktirde telefondan soğutur. Biz de bu yazımızda Samsung Galaxy Note 8’deki ekranın dönmemesi sorunu üzerine yoğunlaşarak nasıl çözülürün cevabını verdik.

samsung-galaxy-note-8-ekranin-donmesi

Samsung Galaxy S8 Ekranın Dönmemesi Sorununun Çözümü

İlk etapta telefonu kapatın. Güç ve ses arttırma tuşlarına aynı anda basılı tutun. Ta ki ekranda Samsung logosunu görene kadar basmaya devam edin.

Ardından Wipe Data / Factory Reset ifadesine ilerlemelisiniz. Ses tuşlarıyla istediğiniz yöne gidebilirken Bixby tuşu ile de Enter işleviini yerine getirebilirsiniz. Yes-Delete All User Data’ya tıkladıktan sonra fabrika ayarlarınıza döneceksiniz. İşlem öncesinde gerekli depolamayı yaptıysanız bundan sonra ekranın dönmemesi diye bir sorun olmayacak.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz