Üçüncü parti programlar, bilişim cihazlarını kullanmaya başladığımız andan itibaren ilgi çekici gelen başlıca detaylar. Bilgisayar sektörünün geliştiği ilk senelere baktığımızda temel kodlarla çalışan yapılarken şimdilerde özel ve keyfi işlerimizi yerine getirebilen, hayal gücümüzün yettiğince fonksiyonlar barındıran uygulamaları barındırıyor. İşletim sistemlerinin devreye girmesi ile üçüncü kişilerin ürettiği yazılımsal ürünler de kullanılır hale dönüşünce çok geniş bir alandan bahsetmeye başladık. Çünkü temelde bir bilgisayarda aklımıza gelen ve ilgi çeken birkaç şey bulunurken spesifik taleplerimize yanıt bulamıyorduk. Oyunlar, çeşitli uygulamalar paylaşılmaya başlandığında sadece teknoloji ile yakından alakalı kimseler değil herkes buralarda zaman geçirir oldu. Hatta profesyonel dünyadaki işlerimizi dahi sanala taşıyoruz. Günümüzün önemli bölümünü geçirdiğimiz ürünler zamanla fiziksel, tasarımsal ve yazılımsal düzlemde şekil değiştirirken son 10 yıla ambargo koyan akıllı telefonlar, bilgisayarların pabucunu dama attı. Her ne kadar satış sayılarında telefonlar öne geçse de hatrı sayılır insanın masaüstü ve dizüsüt bilgisayarlardan vazgeçmediğini belirtelim. Özel uzmanlık alanında olmayanlar ve keyfi kullananlar mobilize halde teknolojik hizmetlerden faydalanmak, oyun oynamak, uygulamaların meyvelerinden yararlanmak isteyenlerimiz ise genellikle akıllı telefonlardan yana seçim yapıyor. Dolayısıyla kitle genişliği bakımından dünya genelinde milyarlarca kişinin saatlerini burada geçirdiğini söyleyebiliriz. Uygulamalar da bu insanlara hitap ederken bulunduğumuz yıl içerisinde satışa sunulan Samsung Galaxy Note 8 de, barındırdığı üst düzey kaliteli donanımlar ve yapı sayesinde gerekli desteği sunabiliyor. Performans bakımından hiçbir sorun çıkarmazken gelen yeni özellik sayesinde ugulamaları tam ekran açabilmek de mümkün. Peki Galaxy Note 8’d uygulamaları tam ekran nasıl açarız?

Samsung’un yeni tasarım modasına uygun biçimde imal ettiği Galaxy Note 8, şıklık konusunda beklentileri karşılarken kullanıma göre değişen ekran modu ile de taktir kazanmış durumda. Satın alanlar gerekli işlemleri yerine getirdiği taktirde örneğin bir uygulama açtıklarında tam ekran olarak açılıyor. Böylece geniş bir hareket alanına sahip olunuyor. Donanımsal özelliklerine dikkat ettiğinizde Super AMOLED yapısı mutlaka gözünüze çarpmıştır. Gelişmiş endüstriyel çalışmaların hemen hemen hepsinde tercih edilenler arasından en yüksek kalite malzeme kullanılırken görsel bazda muhtemelen Samsung’un çıkardığı en iyi işlerden. Dolayısı ile bu açıdan da bakınca sunulan tam ekran uygulama kullanma metodu oldukça fayda sağlayacaktır. Gerek estetik gerekse görüntü kalitesi açısından seviyeyi bir tık yukarı taşıyor. Peki Galaxy Note 8’de uygulamaları tam ekran nasıl kullanabiliriz? Çeşitli üçüncü kişilerin hazırladığı yazılımlar ve metotlar sayesinde yapılabilirken, geliştiriciler telefon üzerinden ekstra bir işlem yapmaya gerek duymadan gerçekleştiriyor.

Samsung Galaxy Note 8 Nasıl Tam Ekran Yapılır? Uygulamaları Tam Ekranda Açmak

Halihazırda tam ekran kullanmak amacı ile üç farklı yol sunulmuş durumda. En kolayınıza gelen yöntemi seçebilirsiniz.

Birinci yol için öncelikle uygulamayı açın. Son uygulamaların listelendiği tuşa basına eğer ki açtığınız uygulama tam ekran moduna uygunsa gelecek olan uygulama penceresi üstündeki simgesine tıklamanız yeterli.

samsung-galaxy-note-8-tam-ekran-uygulama

İkinci yöntemde ise istediğiniz uygulamayı çalıştırmanın ardından alt kısımda çıkacak “Tam ekran için buraya dokun” ifadesine dokunun.

Bir diğer yolsa Ayarlar’dan Ekran’a ve oradan da Tam Ekran Uygulamaları seçeneğine giriş yapın. Listede gösterilmiş tam ekranla uyumlu yazılımları otomatik biçimde açılır açılmaz geniş ekranda çalıştırmak isterseniz yanındaki butonları aktif hale getirin.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz