Samsung Galaxy Note 9 için yardımcı bilgiler

Galaxy Note 9‘u aldığınızda telefonun büyüklüğüne hayran kalıyorsunuz ve S Pen‘in yeni kablosuz yeteneklerini kullanmaya hemen başlamak istiyorsunuz.Not 9‘unuzu kullanmak için önce öğrenmeniz gereken bazı şeyler var.

 

Yüz ve İris taraması ayarlama

Note 9yüz ve iris taraması ayarlamak için ;

Ayarlara gidin.Biyometrik & güvenlik ayarlarına girin.Daha sonra hızlı ancak az güvenli Yüz tanımayı yada daha yavaş fakat güvenli olan İritarayıcısını seçebilirsiniz.

Bildirim sekmesine kolay erişim sağlama

Not 9 muazzam büyüklükte 6,4 inç ekran ve 18,5: 9 en boy oranına sahip haliyle bildirim sekmesini aşağı çekmek için ekranın üst kısmına ulaşmak gerçekten zor. Samsung, bildirim sekmesine ulaşmanın daha kolay  iki yolunu sunuyor ;

İlk olarak, diğer birçok telefonda olduğu gibi bir parmak izi kullanımına sahip.

Ayarlar‘a gidin.Gelişmiş özellikler ve Parmak izi sensörünü  bulun.Giriş yapın ve parmak izi sensörünü aşağı doğru kaydırın.

İkinci olarak, varsayılan Samsung başlatıcısını kullanmaya devam ediyorsanız, ana ekranda bir kaydırma ile bildirimleri aşağı çekmek için bir ayarı değiştirebilirsiniz. Ayarları açmak için giriş ekranına basın ve Ana ekran ayarlarına dokunun.Hızlı açılır bildirim panelinin açılması için bir geçiş var. Şimdi, sekmeyi aşağı çekmek için ana ekranda aşağı doğru hızlıca kaydırmak kadar basittir.Hızlıca kaydırma uygulaması sekmesini açar.

S Pen düğme özelliklerini ayarlama

Not 9 satın alma kararınızı etkileyen yeni kablosuz S Pen olduğunu biliyoruz.S Pen‘in Bluetooth üzerinden bağlanması, telefonunuz uzaktayken bile tek ve çift basma düğmelerini kullanarak harekete geçirebiliyorsunuz.Ayarlara gidin , Gelişmiş özelliklere  girin, S Pen  ayarlarının tümünü kontrol edin.

S Pen remote , tüm kablosuz özelliklerin ayarlarıdır. S Pen uzaktan özelliklerini destekleyen her uygulamanın bir listesini ve S Pen‘in düğmesine uzun basarak  istediğiniz uygulamanın en üst düzeydeki seçimini göreceksiniz. Her uygulama için, tek bir basış ve düğmeye iki kez basmak farklı bir eylem atayacak seçenekleri görürsünüz. Ayrıca, istemediğiniz bir şeyi yanlışlıkla yapmanız olasılığının olduğunu düşünüyorsanız, bir veya diğerinin hiçbir şey yapmamasını seçebilirsiniz.

 

 

Durum çubuğundaki  bildirim simgeleri nasıl açılır?   

Samsung varsayılan olarak sadece durum çubuğundaki son üç bildirim simgesini gösterecek şekilde ayarladı.Her şeyi görebilmek ve bildirimlerden haberdar olmak için size yardımcı olacağız.

Ayarlara gidin , Ekran ve sonra Durum çubuğuna girin. “Yalnızca son bildirimleri göster” seçeneğinin yanındaki işareti kapatın ve durum çubuğunda artık tüm bildirimlerinizi  göstereceksiniz.

Gezinme düğmelerinizi yapılandırın 

 

Düğme düzeni“, bu alanın en kullanışlı kısmı olan geri ve sonlandırma düğmelerini değiştirmenizi sağlar.Gri bir arka plan yerine daha benzersiz bir şey istiyorsanız, çubuk için bir arka plan rengi ayarlayabilirsiniz.Ayrıca, ana düğmenin, her zaman Açık Ekrandan (başka şeylerin yanı sıra) açılmasını sağlayan sabit düğmeye basmayı da seçebilirsiniz.

Göster ve gizle düğmesi” çubuğu tamamen gizlemenizi sağlayan gezinti çubuğunun sol tarafında küçük bir nokta verir. Çubuğu gizlemek için noktaya iki kez dokunun ve ardından yalnızca ekranın altından yukarı doğru kaydırdığınızda görünecek ve görünür olduğunda, yerine kilitlemek için tekrar iki kez dokunun.

 

 

Mavi ışık filtresini ayarlayın

Uykudan önceki saatlerde parlak, mavi ışığa maruz kalmak, gözlerinizi gereğinden fazla yorabilir ve uykuya dalma ve uykuda kalma yeteneğinizi etkileyebilir. Bu teoriye atıfta bulunursanız, Note 9‘un Mavi ışık filtresini kullanmalısınız. Bu özellik sayesinde, ekran belirli bir zamanda turuncukırmızı renk tonuna dönüşecek, böylece ekranınıza baktığınızda gözlerinizi bu kadar kısmak zorunda kalmayacaksınız.

Yapılandırmak için Ayarlar , Ekran ve Mavi ışık filtresi seçeneğine gidin. İlk olarak, neye benzediğini görmek için “Şimdi aç” ı seçin ve mavi ışık filtresinin ne kadar yoğun olduğunu değiştirmek için üst taraftaki “Opaklıkkaydırıcısını kullanın. Kapatın ve otomatik olarak gelmesini istediğiniz zamanı seçin. “Gün doğumumükemmel bir seçimdir, çünkü yıl boyunca günün uzunluğu değiştikçe değişir, özel gereksinimleriniz varsa özel bir programda ayarlayabilirsiniz.

Mavi ışık filtresini manuel olarak kapatmak isterseniz, belki bir fotoğrafı düzenliyorsanız ve ekranda doğru renklerin olmasını istiyorsanız, hızlı erişim için bildirim sekmenize bir geçiş ekleyebilirsiniz.

 

 

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz