Samsung Galaxy NX, Samsung PREMIERE 2013 etkinliği doğrultusunda tanıtılan en yenilikçi ürünlerden biri. Android akıllı kamera olarak da ifade edebileceğimiz bu ürün çıkarılabilir lense sahip ilk akıllı kamera olma unvanını da elde etmiş bulunuyor.

Samsung PREMIERE 2013 12

Samsung Galaxy NX’in Özellikleri

Fotoğraf çekme eylemini daha profesyonel yapan ya da yapmak isteyen ve bunu akıllı bir kamerayla gerçekleştirmek isteyenlerin özellikle ilgilerini çekebilecek olan Samsung Galaxy NX, 20.3 MP değerinde APS-C CMOS sensöre sahip.

Samsung PREMIERE 2013 15

4.8 inçlik HD TFT ekranı bulunan Samsung akıllı kamera DSLR severler için oldukça iyi bir ekran sunuyor. Aslında böyle de olması gerekiyor zira çekim işlemlerinde ekranın büyük bir rolü bulunuyor. Diğer yandan kameranın dış gövdesinde üzerinde çok geniş bir hareket ve kontrol alanınız bulunmuyor.

Samsung PREMIERE 2013 16

Android 4.2.2 Jelly Bean işletim sistemini kullanan Samsung akıllı kamera üzerinde kendisine özgü ve yepyeni bir arayüz kullanılıyor. Bu arayüzün adı TouchWizzfied.

Samsung PREMIERE 2013 18

Donanım olarak da oldukça güçlü bir ürünle karşı karşıyayız. Dört çekirdekli 1.6 GHz işlemcisi bulunan cihazda 2 GB RAM bulunuyor. İşlemcinin üreticisi hakkında henüz bilgi bulunmuyor. Fakat muhtemelen Cortex-A9 türü bir işlemci olduğu düşünülüyor.

Samsung PREMIERE 2013 17

Alışılageldiğinin aksine bu üründe LED flaş yerine birçok DSLR üzerinde yer alan XENON flaş kullanılıyor.

Biraz da lenslerden bahsetmek gerekirse belki de ürünü en farklı kılan bölüm de burada. Öyle ki lensi değiştirilebilen tek akıllı kamera özelliğine sahip. Samsung Galaxy NX için birçok özel lens hazırlanmış ve kullanılabilir durumda.

Samsung PREMIERE 2013 14

Cihazda 4360 mAh değerinde bir batarya kullanılıyor. Bu batarya sayesinde uzun soluklu çekimler gerçekleştirilebiliyor. LTE bağlantısına sahip olması ile çekilen fotoğraflar ve videolar kablosuz olarak hızlı bir şekilde aktarılabiliyor.

16 GB dâhili depolama alanı bulunan Samsung Galaxy NX üzerinde mikro SD kart tuvası da bulunuyor.

Samsung Galaxy NX çıkış tarihi ve fiyatı henüz belli değil. Buna bağlı olarak da Türkiye fiyatı ve çıkış tarihi de bilinmiyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz