Bu yazımızda sizlere Samsung Galaxy S10 cihazınızda nasıl ekran görüntüsü alacağınız konusunda bilgi vereceğiz. Sosyal medyada gezerken ya da başka biriyle konuşurken, konuşmalarınızın görüntüsünü almak isteyebilirsiniz. Sosyal medyada gezerken beğendiğiniz bir gönderiyi galerinize aktarmak isteyebilirsiniz. Bu durumda devreye ekran görüntüsü giriyor. Ekran görüntüsü alma işlemi basit ve kısa işlemdir. Eğer sizde ekran görüntüsü almak istiyorsanız aşağıda yer alan adımları takip edebilirsiniz.

İlk olarak ekran görüntüsü almak istediğiniz ekranı ayarlayın. Daha sonra ses kısma düğmesine ve güç düğmesine aynı anda basılı tutun. Ekran görüntüsü alma işleminden emin olduktan sonra elinizi tuşlardan çekebilirsiniz. Ekran görüntüsü aldıktan sonra galerinize giderek aldığınız ekran görüntüsünü görebilirsiniz. Bu yöntem dışında başka bir yöntemde bulunmaktadır.

İkinci yöntem ise avuç içi kaydırma özelliğidir. Elinizin dış tarafını ekrana doğru tutun ve sağa sola ya da tam tersi şeklinde uyguladığınız zaman ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Ekran görüntüsü almak kısa ve basit bir işlemdir. Anlatmış olduğumuz adımlar sayesinde kısa sürede ekran görüntüsü alma işlemini gerçekleştirmiş olursunuz. Bu konu üzerinden merak ettiğiniz soru ve görüşlerinizi yorum kısmında bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz