Samsung Galaxy S3, resmi Android 6.0 Marshmallow güncellemesini alamayacak olsa da söz konusu işletim sistemine kavuşabilecek. Zira CyanogenMod 13 ile birlikte gerçekleşecek güncelleme sonrasında isteyen Galaxy S3 kullanıcıları ilgili ROM’u yükleyebilecekler ve bu yeni sürümü telefonlarında görebilecekler.

Bilindiği üzere ortalama olarak satışından sonra on sekiz ay geçen mobil cihazlara üreticileri tarafından kolay kolay güncelleme desteği sunulmuyor. Çıktığı dönemin en iyi akıllı telefonlarından biri olarak adını tarihe yazdıran ve günümüzde de ciddi bir kitle tarafından kullanılmaya devam eden Samsung Galaxy S3 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi geliyor. Ancak bu güncelleme üretici tarafından değil, Android 6.0 üzerine inşa edilmiş olan CyanogenMod 13 ile birlikte sunuluyor.

Samsung Galaxy S3 için Android 6 Marshmallow güncellemesi CyanogenMod 13 ile geliyor

2012 yılında satışa sunulan Samsung Galaxy S3, 4.8 inç büyüklüğündeki ekranı, 720p HD ekran çözünürlüğü, 1.4 GHz frekansında çalışan dört çekirdekli işlemcisi, 1 GB RAM’i ve 8 MP değerindeki kamerasıyla oldukça ilgi uyandırmış ve oldukça çok satmıştı. Öyle ki ilk yılında elli milyondan fazla satan bir akıllı telefon olarak tüm zamanların en çok satılan modelleri arasıa girmişti.

Samsung Galaxy S3 için Android 6 Güncellemesi Nasıl Olacak?

Halihazırda CyanogenMod 12 ile birlikte Android 5 işletim sisteminin kullanılabildiği Samsung Galaxy S3 için Android 6.0 Marshmallow güncellemesi isteyen kullanıcıların buraya tıklayarak daha fazla bilgi almaları mümkün.

Kaynak: PhoneArena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz