Samsung Galaxy S3 ve Samsung Galaxy Note 2 Amerika Birleşik Devletleri’ndeki kullanıcıların gönlünü kazanan ilk iki telefon. Yapılan anket bunu gösterirken Amerikan kullanıcıların gönlünü fetheden noktalar da ilgi çekici.

American Customer Satisfaction Index (ASCI)” orijinal adını taşıyan ve “Amerikan Müşteri Memnuniyeti İndeksi” şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz çalışma dikkat çekici sonuçlar ortaya koydu. Bu sonuçlara göre Samsung Galaxy S3 ve Samsung Galaxy Note 2 aldıkları 84 puanla liderliği paylaştılar. Bu sonuç, 2013 yılında en çok çok sevilen telefonun bu iki ürün olduğu gösteriyor. S3 ile Note 2’yi Apple iPhone 5 takip ediyor. iPhone 5 kullanıcılarının telefonlarına verdikleri puanların ortalaması 82. Görüldüğü üzere Samsung’un ürünleriyle iPhone 5 arsında çok az fark var. Bu cihazları sırasıyla iPhone 4S, iPhone 4, Droid Razr Maxx HD, Galaxy S2, Droid Razr, BlackBerry Curve ve Bold takip ediyor.

Amerikan Müşteri Memnuniyeti İndeksi 2013

Model

Üretici

ACSI Puanı
(100 üzerinden)

Galaxy S III

Samsung

84

Galaxy Note II

Samsung

84

iPhone 5

Apple

82

iPhone 4S

Apple

82

iPhone 4

Apple

81

Droid Razr Maxx HD

Motorola Mobility

80

Galaxy S II

Samsung

78

Droid Razr

Motorola Mobility

77

Curve

Blackberry

67

Bold

Blackberry

64

Yapılan araştırmada Samsung kullanıcıların en beğendikleri noktaların büyük ekran ve uygun fiyat olduğu belirtiliyor. Akıllı telefon pazarındaki değişimlere uygun bir sonuçla neticelenen araştırma Samsung’un kullanıcı memnuniyetinde de Apple’ın önüne geçmeye başladığını gösteriyor.
Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz