Samsung Galaxy S4 için Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi Türkiye kullanıcıları için de kısa bir süre içinde edinilecek şekilde yayınlandı. Söz konusu Android işletim sistemi güncellemesi ilk olarak Rusya’daki kullanıcılara ulaştı ve indirip kurmaya başladılar.

Bilindiği üzere Samsung, “Mobile UNPACKED Episode 2” etkinliğinde Android 4.3 Jelly Bean güncellemesi için içinde bulunduğumuz ekim ayı gösterilmişti. Neredeyse ayın ortasında söz konusu haber gerçeğe dönüştü ve Samsung Galaxy S4 GT-I9500 kullanıcılarını mutlu edecek bildirimler cihazlarda görünmeye başladı. Hemen şunu belirtmek gerekir ki, kısa bir süre önce ürünün LTE 4G modeli yani Türkiye’de satışa sunulmayan modeli için de aynı güncelleme yayınlanmış ancak bazı ürün sahipleri hangi modele çıktığına dikkat etmeden güncellemenin ne zaman telefonlarına ulaşacaklarını sorgulamaya başlamışlardı. Dolayısıyla Samsung Galaxy S4 GT-I9500 model numaralı ürün için yani Türkiye’de satışa çıkan model için güncelleme henüz bugün yayınlanmış bulunuyor.

Samsung Galaxy S4 Android 4.3 Jelly Bean guncellemesi

Samsung Galaxy S4 için Android 4.3 Güncellemesi ile Gelen Özellikler ve Yenilikler

Her şeyden önce şunu belirtmek gerekir ki, görsel açıdan kayda değer değişiklikler beklememek gerekiyor. Bununla birlikte işlev ve iyileştirme açısından birçok görsel yenilik söz konusu. Güncellemeyi kuranlar kısa sürede ürünün önceki sürümdekine göre daha hızlı çalıştığını fark edecekler.  Zira bu durumu hem yurt dışı kullanıcı deneyimleri hem de yeni güncelleme ile gerçekleşen performans testleri ortaya koyuyor. Öyle ki, Android 4.2.2 sürümünde Antutu Benchmark ile yapılan testler 25 – 26K puan seviyesini gösterirken, Android 4.3 sürümü ile yine aynı yazılım kullanılarak yapılan testler 29 – 30K puan seviyesinde seyrediyor. Buna karşın Samsung, söz konusu güncellemede bu tür bir değişimden resmi olarak söz etmiyor.

 • TRIM desteği ile daha hızlı kullanım deneyimi.
 • ANT+ desteği. Bu sayede birçok algılayıcı daha az güç harcıyor ve daha uzun batarya ömrü vadediliyor.
 • Samsung KNOX uygulaması.
 • Samsung Wallet yani Samsung Cüzdan özelliği.
 • İyileştirilmiş RAM kullanımı ve yönetimi.
 • Ekran renklerinde iyileştirme ve bu sayede daha parlak görüntü.
 • İyileştirilmiş TouchWiz Launcher (TouchWiz arayüzü) ile daha hızlı ve seri kullanım deneyimi.
 • Yeni Samsung klavyesi.
 • Yeni Samsung internet tarayıcısı. Bu tarayıcı ile tam ekran, yeni tasarımlı sekme gibi özellikler.
 • Yeni okuma modu. Bu mod ile ekran kullanıcının iyi bir okuma deneyimi için otomatik olarak ayarlanıyor. Ancak bu özellik bazı uygulamalarda çalışıyor.
 • Yeni kamera yazılımı.
 • İrili ufaklı daha birçok iyileştirme ve yenilik.

Samsung Galaxy S4 GT-I9500 için Android 4.3 Yazılım Güncellemesi Nasıl Yapılır?

Telefonun “ayarlar” kısmına girdikten sonra “cihaz hakkında” bölümüne ulaşıp “yazılım güncelleme” kısmından denetleme ve indirip yükleme işlemini gerçekleştirebilirsiniz. Diğer yandan geçmiş deneyimlerimiz bu güncellemenin Türkiye’ye ulaşmasının en az birkaç hafta sürebileceğini gösteriyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz