Samsung Galaxy S4 akıllı telefon, değiştirilmiş bataryası yüzünden alev aldı. Teksaslı 13 yaşında bir genç kıza ait olan telefon, kızın uykuda olduğu sırada yastığın altında tamamen eridi. Samsung bu kazanın sorumlusu olarak değiştirilmiş bataryayı gösterdi.

Ariel Tolfree adlı genç kız Samsung Galaxy S4 akıllı telefonunu yastığının altına koymuş ve uykuya dalmıştı. Uykuda iken yanık kokusunu aldı ve uyandı. Bunu pek önemsemeyen genç kız uyumaya devam etti. Tekrar uyandığında ise telefonun ısınarak eridiğinin farkına vardı. Yatağı ve yastığı da zarar gören geç kız ne olduğunu anlayamadığını söylüyor.

samsung galaxy s4 yandi

Ariel’in babası Thomas buna telefonun ısınması sonucu bataryanın şişmesinin neden olduğunu ve telefonun bu yüzden alev alarak eridiğini söyledi. Thomas “Tüm telefon eridi.” Dedi. “Plastik, cam… Bunun bir telefon olduğunu gerçekten anlatamazsınız.”

Thomas daha sonra “Satın aldığımız ürünlerin güvenilir olacağına dair beklentilerimizin mantıklı gerekçeleri var.” Diye ekledi.

Samsung Galaxy S4 Neden Yandı?

Bununla birlikte sonradan bu kazanın sadece Samsung’un hatası olmadığı anlaşıldı. Ariel, üçüncü parti bir üreticiden Samsung Galaxy S4 ile değiştirilebilir bir batarya temin etmişti. Bu da Koreli şirketin karşı durduğu bir şeydi. Dahası Samsung, kullanıcılarını, cihazlarının üzerini yastıkla ya da hava almayacak başka bir madde ile kapatmamaları yönünde uyarıyor. Zira bu durum cihazın ısınmasına ve alev almasına neden oluyor.

samsung galaxy s4 yandi_2

Ariel ve babası bu uyarıyı görmediklerini çünkü uyarının yeterince dikkat çekici şekilde yazılmadığını söylüyor.

Ariel’in yatağı ve yastığı tamamen alev almasa da Samsung, genç kızın akıllı telefonunu, yatağını ve yastığını yenisiyle değiştireceğini söyledi.

Haberin tamamını aşağıdaki videoda bulabilirsiniz:

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz