Samsung Galaxy S5

Güney Kore’den gelen son raporlara göre Samsung ve ARM gelecek yeni Galaxy akıllı telefon konusunda kullanıcıları memnun edecek yeni planlar yapıyor. Bu planlar, gelecek yıl piyasaya çıkması beklenen Samsung Galaxy S5 akıllı telefonun 64-bit işlemciye sahip olacağı yönünde.

Bu söylentilerin akıllı telefon pazarını yakından takip eden The Korea Herald kaynağına dayanıyor. Bununla birlikte Galaxy S5, Samsung’un yeni ve Galaxy serisinin en iyi akıllı telefonu olabilir. Zira 64-bit işlemciye sahip olması durumunda cihaz mükemmelliğe ulaşacaktır.

samsung-64-bit-2013-09-12-01

Samsung’un en büyük rakibi olan Apple, ilk 64-bit CPU içeren akıllı telefon olan iPhone 5S’i bundan iki ay önce üretmiş ve kullanıcılara sunmuştu. Elbette bu iki şirketi takip eden ve akıllı telefon yönünden üreticilerden her zaman daha iyisini yapmalarını bekleyen müşteriler, mobil işlemcilerin geliştirilmesini umuyor. Nitekim Samsung yakın zamanda gelecekte üreteceği akıllı telefonların 64-bit işlemcilerle donatılacağını belirtti. Galaxy S5’in yanında Galaxy Note 4 cihazının da 64-bit CPU ile sunulması beklenebilir.

Bunlardan en çok ilgi çeken haber ise ARM’nin resmi olarak 128-bit işlemcileri gelecek yıllarda sunacağını açıklaması oldu. Bununla birlikte şirket henüz ayrıntıları sunmadı. 64-bit işlemcilerin şu an pazarda yayılması zor gibi görülse de bunların gelecekte mobil dünyada yerleşme olasılıkları çok yüksek.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz