Samsung Galaxy S5 için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi yayınlandı. Peki Android 5.1.1 Lollipop güncellemesi ile gelen yenilikler neler?

Yaklaşık bir buçuk yıl önce kullanıcıların beğenisine sunulan ve hala sıkça tercih edilen akıllı telefonlardan biri olarak popülerliğini koruyor. Özellikle de Samsung Galaxy S3 kullanan ve tercihini yine bu markadan yapmak isteyenlerin Galaxy S4’ü atlayarak tercih ettikleri Samsung Galaxy S5, Android 5.1.1 güncellemesi ile güncel akıllı telefon olma özelliğini de korumayı başarıyor. Ancak şunu da belirtmeliyiz ki Samsung’un güncelleme yayınlama politikası gereği bu güncelleme de bölgelere göre farklı zamanlarda ulaşma olumsuzluğu yine söz konusu.

Samsung Galaxy S5 için Android 5.1.1 Lollipop Güncellemesi ile Gelen Yenilikler

Her şeydan önce daha kararlı çalışan bir ürüne geçiş söz konusu. Bununla birlikte telefon, sahip olduğu donanımı daha verimli kullanıyor ve performans iyileştirmeleri noktasında az da olsa fark ortaya koyuyor. Son güncellemeden bu yana ortaya çıkan ufak tefek de olsa güvenlik açıkları söz konusuydu. Bu güvenlik açıkları da Android 5.1.1 güncellemesi ile giderilmiş oluyor. Ancak pek de ufak tefek olmayan ve bazı kullanıcıların ciddi bir şekilde canını sıkan Stagefright güvenlik açığı da nihayet bu güncelleme ile gideriliyor.

Samsung Galaxy S5 Android 5.1.1 guncellemesi at-t

Yine bu güncelleme ile Android for Work kapsamında sunulan uygulamalar cihazın içinde varsayılan olarak konumlandırılıyor. Diğer yandan birçok kullanıcının Samsung Galaxy S5 pil tüketimi ve güç tasarrufu gibi konularda canını sıkan sorunlara çeşitli çözümler geliyor.

Samsung Galaxy S5 Türkiye kullanıcıları için Android 5.1.1 Lollipop güncellemesinin önümüzdeki aylarda gelmesini bekliyoruz.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz