Samsung’un 2014 yılına ait olan kamerası ve işlemcisi ile dikkatleri üzerine çekmeyi başaran Samsung Galaxy S5 modelini kullanırken işinize yarayacak 10 farklı adımı sizlerle paylaşıyoruz.

1. Sinema Modu

Galaxy S5 cihazınız ile online oyunlarınızı oynarken ya da videolarınızı izlerken en iyi şekilde görüntü alabilmek istiyorsanız Ayarlar > Görüntü > Sinema Modu seçeneklerini aktif etmenizi tavsiye ediyoruz.

11

2. Tek El ile Yönetim

Eğer ellerinizin kullandığınız cihaz için ufak olduğunu düşünüyorsanız tek el ile kolay bir yönetim imkanı sağlayabilirsiniz. Bu özelliği aktif edebilmek için Ayarlar > Ses ve Görüntü > Tek El ile Operasyon seçeneklerine dokunmanız yeterli.

22

3. Gizli Mod

Cihazınızda yer alan fotoğraf, video ve diğer verilerin güvenliğini sağlamak istiyorsanız Ayarlar > Kişiselleştirme bölümünden kendinize özel bir PIN kodu girebilirsiniz.

33

4. S Bulucu

Galaxy S5 ile karşımıza çıkan bu özellik arama yapabilmenizi daha kolay bir hale getiriyor.

44

5. Liste Görünümüne Geçiş

TouchWiz ayarlar menusune dikkatli baktığınız zaman görebileceğiniz listeme seçeneklerinden dik olanını seçerseniz daha geniş bir listeleme özelliğine sahip olabilirsiniz.

55

6. Güç Tasarrufu Modu Ayarları

Cihazınızın bataryasının çabuk tükendiğini düşünüyorsanız, güç tasarrufu ayarlarını aktif edebilirsiniz. Böylelikle ihtiyacınız olmayan uygulamalar ve batarya ömrünüzü kısaltan tüm işlemlerden kurtulmuş olursunuz.

66

7. Samsung Toolbox

Samsung’un kendi ürettiği Toolbox’ı kullanarak favori uygulamalarınızı elinizin altında tutabilirsiniz.

77

8. Parmak İzi Tarayıcı Ayarları

Parmak izinizi cihazınıza tanıttıktan sonra telefonu tekrar açmak için tutarken alttaki home tuşuna basılı tutabilirsiniz. Böylelikle yeni bir parmak izi okuyucusu atayabilirsiniz.

88

9. Eldiven ile Kullanım

Soğuk havalarda eldiven kullanırken cihazınızın dokunmatik özelliklerinden verim alamıyorsanız Ayarlar > Görüntü bölümünden ekran hassasiyet değerlerini yükseltebilirsiniz.

99

10. İndirme Yöneticisi

Galaxy S5 modelinde yer alan Download Booster adlı uygulamayı aktif ettiğiniz zaman daha hızlı bir şekilde indirme işlemi yapabilirsiniz.

10-10

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz