Samsung Galaxy S5 Mini, Avrupa’nın bazı noktalarında ön siparişe sunuldu ve böylece satış aşamasına gelinmiş oldu.

Güney Koreli teknoloji devi, geçen haftalarda düzenlediği bir basın toplantısında Galaxy S5 Mini’yi tanıtmıştı. Fiyatının ne olacağı hakkındaki spekülasyonlar devam ederken Galaxy S5 Mini’nin ön siparişe açılmasıyla kafalardaki soru işaretleri cevaplarını buldu.

Avrupa’da ne zaman ön siparişe açılacağı merak edilirken Almanya‘da ön siparişe çıkan yeni mini akıllı telefonun Media Markt’ın Almanya merkezli sitesinde tüm renkleri ile satışa çıktı. 449 Euro‘luk fiyatı ile amirali arasında 120 Euro’luk fark var. Galaxy S5 ile Galaxy S5 Mini arasında 120 Euro olması ilginç de olsa tahminlere göre fiyat aşağı yukarı bu şekilde olacaktı.

Media Markt‘ın sitesi incelendiğinde görülüyor ki Galaxy S5 Mini’nin yarıştığı Sony imzalı Xperia Z1 Compact, etiket fiyatı ile daha uygun. Sony‘nin canavarı Xperia Z1’in 379 Euro olması da kullanıcıların tercihlerinde önemli bir etken olacak.

4,5 inçlik ve 720 piksellik bir ekrana sahip olan mininin çizilmeye karşı da dayanıklı bir yapısı bulunuyor. Galaxy S5 Mini’nin ağırlığı da 120 gram. Ayrıca 16 GB dahili hafızası ve arka yüzündeki 8 MP’lik bir kamerası bulunuyor. 4 çekirdekli Cortex A7 işlemci kullanacak olan mini, Android 4.4.2 işletim sistemi ile kullanılacak. Batarya konusunda kendine güvenen Samsung, 2100 mAh‘lık bir bataryayı bu telefonda tercih etmiş.

samsung galaxy s5 mini on siparis

Galaxy S5 Mini’nin Resmi Çıkış Tarihi ve Türkiye

Galaxy S5 Mini’nin resmi olarak satılacağı tarih de belli oldu. Samsung imzalı yeni akıllı telefonun Ön siparişte bulunanlara gönderileceği ve raflarda yerini alacağı tarih 25 Temmuz olarak belirlendi. Çıkış tarihinden kısa süre sonra da Türkiye’de olması bekleniyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz