Samsung‘un Galaxy S5 akıllı telefonu duyurmasının ardından bu kez de Galaxy S5 Zoom adlı kameralı telefonun söylentileri çıkmaya başladı. Cihaz ilk olarak GFXBench veri tabanında görüldü. Bu sayede cihaza ait temel özellikler de öğrenilmiş oldu. SM-C115 model numaralı cihaz, bu yılın başlarından beri test edilmekte.

Samsung Galaxy S5 Zoom akıllı telefon 19 MP ana kameraya sahip. Bu kamera ile 1080p video kaydedilebilmekte. Aslında bu, benchmark tarafından algılanan değer. Önde ise yine 1080p video kaydedebilen 2 MP bir kamera mevcut.

Kamera/telefon hibriti olan Galaxy S5 Zoom ayrıca 4.8 inç 720p ekrana sahip. Bu da muhtemelen Super AMOLED bir ekran. Bu cihaz, Galaxy Note 3 Neo akıllı telefonda olduğu gibi Samsung Exynos 5 Hexa yonga seti ile çalışıyor. Benchmark tarafından 1.3 GHz dört adet Cortex-A7 çekirdeği bulunduğu da belirlenmiş. Ayrıca iki adet Cortex-A15 çekirdek de 1.7 GHz hızında çalışmakta. Cihaz 2 GB RAM bulunduruyor.

samsung galaxy s5 zoom ozellikleri

Galaxy S5 Zoom akıllı cihazda Android 4.4.2 yer alıyor. İşletim sistemi ve TouchWiz yazılımlarının çok büyük yer kapladığı hibrit cihazda 16 GB depolama alanı mevcut. Bunların yanında NFC bağlantısı ve SIM kart girişinin görüldüğünü ve mikro SD kart girişinin olduğunun tahmin edildiğini de belirtelim.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz