Parlak bir ekrana, güçlü bir işlemciye ve birçok yazılım özelliğine sahip olan, kendinizi Galaxy S6 veya Galaxy S6 kenarındaki nispeten küçük pilleri diğer telefonlardan biraz daha hızlı boşalırken bulabilirsiniz; Kontrolünüz dışında. İşte size en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacak bazı ipuçları.

Pil ömrü kişisel standartlarımıza uymuyorsa, bir telefona atlamak genellikle hızlıdır, ancak bazen parmağınızı telefonun üstüne getiremezsiniz. Uygulamalar telefonlarımızda düzgün davranacak şekilde tasarlandığından, her gün çok daha az olasıdır, ancak yine de gücünüzün adil payından daha fazlasını kullanan bir uygulamaya rastlayabilirsiniz. Pilinizi ne kadar yaklaştığını merak ediyorsanız, tam şarjın bitmesini bekleyin – yüzde 10’a düştüğünüzde söyleyin – ardından pil ayarlarına gidin ve “Pil kullanımı” seçeneğine dokunun.

Herhangi bir uygulamanın çok fazla pil kullanıp kullanmadığını göreceksiniz ve grafiklerden bir şey çıkmışsa ayarlarını değiştirmeyi veya tamamen kaldırmayı düşünebilirsiniz. Daha ayrıntılı bilgilerle ilgileniyorsanız, daha kesin bir okuma elde etmek için üçüncü taraf bir izleme uygulamasını deneyebilirsiniz (millet GSam Pil Monitörü gibi görünüyor ). Bilgilerin bazen kafa karıştırıcı ve sonuçsuz olabileceğini bilin – uygulamalar ne olursa olsun bir miktar güç kullanacaklardır, bu nedenle izleme ve analiz ile uğraşmayın.

Asla kullanmayacağınız önceden yüklenmiş uygulamaları devre dışı bırakın

 

Önceden yüklenmiş uygulamaları devre dışı bırakarak kullanılabilir herhangi bir depolama alanını geri talep etmek zorunda kalmayacak olsanız da, bunu yaparak küçük bir batarya tasarrufu yapabilirsiniz. Taşıyıcınıza bağlı olarak, Galaxy S6’nızda önceden kurulmamış bir kaç düzine uygulamaya bakıp, istemediklerinizi çalıştırmayı ve gerçekte açıp açmamalarını isteyebilirsiniz.

Kullanmayacağınız önceden yüklenmiş bir uygulama varsa, devam edin ve devre dışı bırakın, böylece bilginiz olmadan hiçbir şey yapmayacağından emin olabilirsiniz. Herhangi bir nedenden ötürü kullanmaya başlamayı seçerseniz, uygulamayı daha sonra yeniden etkinleştirebilirsiniz.

Yapabildiğiniz zaman Güç Tasarrufu Modunu kullanın.

Samsung, birkaç nesildir telefonlarına Güç Tasarrufu ve Ultra Güç Tasarrufu Modunu eklemiştir ve ikisi de Galaxy S6 için bir amaca hizmet ediyor. Temel Güç Tasarrufu Moduna bildirim gölgesi hızlı ayarlar menüsünden ve batarya ayarlarından erişilebilir ve GS6 bataryanızdan her son dakikayı almak için düzenli olarak kullanmanız gerekebilir.

Etkinleştirildiğinde, işlemci performansını biraz ölçeklendirir, ekran parlaklığını sınırlar ve telefonunuzun çalışmasını önemli ölçüde etkilemeden pil kullanımını zarif bir şekilde azaltmak için titreşimi kapatır. Performansta büyük bir isabet ya da kullanım farkında herhangi bir fark olmamalıdır, ancak tam dolu bir batarya boyunca, Enerji Tasarrufu Modu ömrünü yüzde 10 uzatabilir – az bir sayı değil. Güç Tasarrufu Modunun yüzde 50, 20, 15 veya yüzde beş pilde otomatik olarak etkinleştirilmesini seçebilirsiniz veya istediğiniz gibi açıp kapatabilirsiniz.

Ultra Güç Tasarrufu Modunun bu kadar düzenli şekilde kullanılması amaçlanmamıştır ve telefonunuzun mümkün olduğunca uzun süre dayanması gerektiğinde pilinizi uzatmak için son seçenek. Etkinleştirildiğinde, telefonunuzu temel bir ana ekrana ayarlar ve ekranı gri tonlamaya geçirir, aynı zamanda kullanımı belirli uygulamalarla sınırlandırır ve ekran kapalıyken veri hizmetlerini devre dışı bırakır. Ultra Güç Tasarrufu Modu açık durumdayken pil ömrünüzü önemli ölçüde artırabilirsiniz, ancak tam olarak zengin bir telefon deneyimi sunmaz. Koruyucu kullanın.

Ekran parlaklığını kontrol altında tutun

 

 

Bazı uygulama kullanımlarını zayıfladığınızda ve Güç Tasarrufu Modundan faydalansanız bile, gece yatmadan önce Galaxy S6’nızı takmanız gerekebilir. Ve şarj ederken, Samsung’un Adaptive Fast Charging ile iyi oynayan bir şarj aletini kullanarak da en iyi şekilde yararlanabilirsiniz.

Elbette telefonla birlikte gelen şarj cihazı ve kablo, Adaptive Fast Charging’i destekliyor, ancak bilmesi gereken en iyi şey, aynı zamanda herhangi bir Quick Charge 2.0 uyumlu şarj cihazıyla da aynı şekilde çalışması . Yani, onlarca harika seçeneğiniz var, bu sayede bir duvar şarj cihazı, araç şarj cihazı ve ihtiyaçlarınızı karşılayan bir batarya paketi bulabilecek ve GS6’yı mümkün olan en hızlı şekilde şarj edebileceksiniz.

Doğru şarj cihazı ve kabloyla, telefona 30 dakika içinde yaklaşık yüzde 50 batarya ekleyebileceksiniz – buna güç diyoruz.

Vaktiniz olduğunda kablosuz olarak şarj edin

GS6’nızı günün sonuna kadar şarj etmeniz gerekebileceğini biliyorsanız ve bu alışkanlık haline gelirse, telefonu kapama sürtünmesini azaltmak için kablosuz bir şarj cihazına yatırım yapmak isteyebilirsiniz. Masanızda, bir sehpanın üzerinde veya mutfakta kablosuz bir şarj cihazının olması, telefonunuzu burada ve orada gün boyu şarj etmek için ayarlamanızı çok daha uygun hale getirir. Hepsi, GS6’nızı, ihtiyaç duyduğunuz her şey için güçlendirmeye devam edecektir.

Tabii ki Samsung , GS6 ile çalışan resmi Qi şarj cihazına sahip, ancak mümkün olduğunca az harcama yapmaya çalışıyorsanız, buradaki en iyisi değil. Neredeyse herhangi bir Qi veya Powermat kablosuz şarj cihazından istediğinizi seçebilirsiniz ve fiyatı 10 ABD Doları ile 50 ABD Doları arasında değişirken, telefonunuzu aynı oranda şarj ederler. Alışveriş yaparken, GS6’nın yumuşak camının düz yüzeylerde kalmayı zorlaştırdığını unutmayın, bu yüzden biraz tutacak kablosuz bir şarj cihazı almayı düşünün.

İhtiyaçlarınıza uygun bir pil takımı edinin

Mobil batarya paketleri geç popülerlikten dolayı popülerliklerini çoktan çıkardılar ve telefon seçiminiz ne olursa olsun etrafta dolaşmak kötü bir fikir olmasa da Galaxy S6 ile daha da fazla yararlanabilirsiniz.

Bir pil takımı seçerken önemli olan ihtiyaçlarınızı karşılayan birini bulmaktır. GS6’nızı çok fazla zorlamazsanız ve yoğun bir öğleden sonra olduğunda sadece birkaç günde bir ihtiyaç duyacaksanız, yalnızca 1500 mAh veya belki 2500 mAh pil takımı almayı tercih edin. Her zaman bir tür medya akışı yapıyorsanız veya telefonu en yüksek değerine kullanıyorsanız, biraz daha az taşınabilir bir şey seçebilirsiniz ancak bunun yerine 10.000 mAh kapasite vardır. Sadece her gün size sahip olmanın daha ağır ve daha fazla zorlanacağını bilin.

Telefonunuzda yaşayan bir pil kutusu alın

Sadece Galaxy S6’nızı korumakla kalmayıp aynı zamanda şarj etmenizi sağlayan bazı harika pil kutuları da var. Gerçek kapasite genellikle ayrı bir pil takımıyla bulduğunuzdan daha küçüktür, ancak ilave meyve suyunuzu almak için kablolarla uğraşmamanın avantajını elde edersiniz. Sadece Galaxy S6‘yı kasaya koy ve gitmen iyi olur.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz