Samsung Galaxy S6 ile ilgili sızan son bilgileri “Samsung Galaxy S6 Telefonun Özellikleri Sızdı” başlıklı haberimizde yazmıştık.

Bugün Samsung’un bu yeni amiral gemisi olacak telefona dair yeni bilgiler geldi. Buna göre Samsung Galaxy S6 akıllı telefon CES 2015 etkinliğinde yani Consumer Electronics Show’da tanıtılacak. Koreli basından alınan son bilgiler bu yönde. CES 2015 bu yıl Ocak ayının ilk yarısında ve Las Vegas’ta gerçekleştirilecek.

Hatırlarsanız bundan önceki model olan Samsung Galaxy S5, 2014 yılının Şubat ayında Barselona’da gerçekleştirilen Mobile World Congress (MWC)’te tanıtılmıştı. Dolayısıyla bundan bir yıl sonra Samsung’un yeni nesil akıllı telefonunu özellikle herkesin merakla beklediği bir etkinlik olan CES 2015’te piyasaya sürmek istemesi sürpriz değil.

Samsung S6 akıllı telefonla ilgili sürpriz olan bir gelişme ise bu telefonun bir varyantı ile beraber gelecek olması. Bu varyant, IFA 2014’te tanıtılan Galaxy Note 4 Edge akıllı telefonun gelişmiş bir sürümü gibi olacak. Fakat Galaxy Note 4 Edge sadece bir kavisli kenara sahipken yeni sürüm iki kavisli kenara sahip olacak. Hatta bu haber 2 Aralık günü SamMobile tarafından açıklanmıştı. Biz de “Samsung Galaxy S6 Telefonun Edge Sürümü Olacak” başlıklı haberimizde bunu belirtmiştik.

Burada Samsung Galaxy S6 akıllı telefonun konsepti görülüyor:

Samsung Galaxy S6 konsept

Yeni çıkacak iki model de biraz erken satışa çıkacak. Çünkü Samsung, rekabete önden başlamak istiyor.

Samsung Galaxy S6 telefonun özellikleri:

5.5-inch QHD ekran (2560 x 1440 piksel)

64-bit sekiz çekirdekli Exynos 7420 işlemci

3GB of RAM

32GB dâhili bellek

20MP arka kamera, iki LED flaş, otomatik odaklanma ve video kaydetme

5MP ön kamera (öz çekim ve video çağrıları için geliştirilmiş)

Android 5.0 Lollipop ve Samsung arayüzü

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz