Yeni yayınlanan bir rapora göre Samsung Galaxy S6 akıllı telefonun bir de çift tarafı kavisli olan bir ekrana sahip sürümü olacak.

Hatırlayacağınız gibi Samsung daha önce Samsung Galaxy Note 4 akıllı telefonun yanında [highlight]Samsung Galaxy Note Edge[/highlight] akıllı telefonu tanıtmıştı. Yeni tanıtılacak telefon Samsung Galaxy S6 Edge olacak.

Samsung Galaxy S6 Edge telefonun modeli SM-G925 olarak açıklandı. Yakın zamanda bu telefonun adının Samsung Galaxy S6 Edge olabileceği şeklinde söylentiler dolaşmaktaydı.

samsung-galaxy-s6 kavisli ekran

Samsung Galaxy S6 Edge telefonun tasarımı Samsung Galaxy Note Edge telefonun tasarımına benzer şekilde olacak. Yani kısmen onun gibi görünecek. Bu telefonun iki kenarı da kavisli olacak ve farklı özellikler üstlenebilecek. Örneğin kullanıcılar bu kavisli olan ekranlardan Yahoo! haberlerine ve finansal bilgilere hızlıca göz atabilecekler. Bunun yanı sıra S Health verilerine, bildirimlere ve saat göstergesine ulaşabilecekler.

Cihazın eşsiz ekranı pek çok yeni özelliği de beraberinde getirecek. Bu ekran Glance Lighting ve renk kodlamalı favori kişiler gibi yeni deneyimler sunacak. Bunların yanında yeni uygulamalar da Samsung uygulama mağazasından indirilebilecek.

Samsung Galaxy S6 Edge akıllı telefonun hem sağ elini kullananlar için hem de sol elini kullananlar için ayrı olmak üzere iki farklı varyantı olacağı söyleniyor. Samsung Galaxy Note Edge ise sağ elini kullananlar için daha iyi bir deneyim sağlıyordu.

Samsung Galaxy S6 Edge telefonun Mobil Dünya Kongresi‘nde tanıtılması bekleniyor.

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz