Samsung Galaxy S6 Edge ile iPhone 6 Karşılaştırması
Samsung Galaxy S6 Edge ile iPhone 6 Karşılaştırması

Samsung Galaxy S6 Edge ile iPhone 6 karşılaştırması Samsung Mobile USA YouTube kanalında yer aldı.

Samsung, YouTube kanalına eklediği son videoda iki kenarı da kavisli olan son amiral gemisi Samsung Galaxy S6 Edge ile Apple iPhone 6 telefonu karşılaştırdı. İki farklı karşılaştırma videosu ile iki telefonu esprili bir dille karşılaştıran şirketin iPhone 6’yı kısmen olumsuz yönde eleştirdiği söylenebilir.

Aşağıdaki videoda Samsung Galaxy S6 Edge ile iPhone 6 karşılaştırması görülüyor. Öncelikle Galaxy S6 Edge telefonun kavisli kenarlarının özellikleri sıralanıyor. Telefona bir bildirim geldiğinde telefonun kavisli kenarlarında renkli ışıkların yanıp söndüğünden söz ediliyor. Ancak iPhone 6 telefonun sadece titrediği gösteriliyor.Kavisli ekrana dokunulduğunda hava durumu, saat, tarih, konum, mesajlar, e-postalar, haberler ve benzeri bilgilerin görülebildiğine ayrıca bunun için ekranın tümüne bakmanın gerekmediğine dikkat çekiliyor. “Six is greater than six” sloganıyla video son buluyor.

Samsung Mobile USA YouTube kanalında yer alan ikinci videoda kablosuz şarj edilebilme özelliği ve geniş açılı öz çekim özelliğinden söz ediliyor. Samsung Galaxy Sy6 Edge telefon kablosuz şarj ünitesi satın alındığı takdirde kablolarla uğraşmaya gerek kalmadan çabucak şarj edilebiliyor. iPhone 6 cihazda ise böyle bir özelliğin söz konusu olmadığı belirtiliyor. Üstelik iPhone 6’da bu özellik eksikmiş gibi gösteriliyor. Diğer bir özellik olan geniş açılı özçekim ise yine iPhone 6’da yok. iPhone 6’da bu özellik olmadığı için grup hâlinde çekilen fotoğraflarda açının herkesi fotoğrafa almadığına dikkat çekiliyor.

https://www.youtube.com/watch?v=uyMTAKx5BEA

Kaynak : Mobil131 YORUM

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz