Teknoloji dünyasının önemli firmalarından Samsung ürettiği ve geliştirdiği cihazlarla, yazılımlarla adından da ürünlerinden de söz ettirmeye devam ediyor. Gerek rekabet ettiği şirketler olsun gerekse kullanıcı kitlesi olsun yakaladığı gelişim ivmesiyle hepsinde öne çıkmak istiyor. Bunu yapabilmek için de pek tabii ki imalat ve geliştirme sürecine daha fazla zaman ayırıyor. Son model Galaxy S7 piyasaya sürülerek pazar payı korunma ve arttırılma çabasındayken yine eski versiyonlar için de güncellemeler, değişiklikler geliyor. Bunun nedeni eski modeli edinen ve yenisini şuan için almak istemeyenlerle, elindeki telefona alışanları da yine kaybetmemek. Ancak yapılan bazı yenilikler insanların hoşuna gitmeyebiliyor ve ters tepebiliyor. Son değişikliklerden biri de Galaxy S6 için yapılan hızlı başlat simgeleriydi. Simgeler gittikten sonra hızlıca yapılan işlemler için birkaç dakika daha kaybediliyor. Kullanıcılar da Samsung hızlı başlat simgeleri nasıl geri getirilir sorularına cevap arıyorlar.

Hızlı başlat kısmı, başta bilgisayarlar olmak üzere akıllı cihazların olmazsa olmazıdır. Yine bir süredir telefonlarda da kullanılan bu yöntemle beraber hem en çok kullanılan uygulamaları, fonksiyonları insanlara sunuluyor hem de hızlıca erişmeleri sağlanıyor. Samsung’un güncellemesi sonrası Android mobil işletimin bu özelliği Galaxy S6’da ne yazık ki kaldırıldı.

samsung-galaxy-s6-hizli-baslat

Samsung Galaxy S6 Hızlı Başlat Nasıl Geri Getirilir?

Eğer güncellenmemiş, eski versiyona dönmek istiyorsanız ekstra bir destek almadan bunu yapmak mümkün değil. 3. parti yazılımların verdiği destekle bu çözülebiliyor. Quick Panel Restore adındaki uygulamayı Google Play Store üzerinden indirdikten sonra kurulumunu tamamlayın. Telefonunuzda herhangi bir hafıza kaybına neden olmayacak kadar küçük boyutta ve güvenlik sorunu yaratmayacak yapıdadır. Öyle ki istenilen işlemi yaptıktan sonra kendisini silmektedir. Yazılımı açınca restore için ilgili düğmeye basıp bekledikten sonra Galaxy S6’da hızlı başlatın keyfini tekrardan çıkartabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz