Samsung Galaxy S6 akıllı telefonun tanıtımına çok az bir süre kaldı. MWC etkinliğinde duyurulmasını beklediğimiz yeni amiral gemisi sadece iki hafta sonra bizimle olacak.

Samsung, yeni telefonun tanıtımından önce kullanıcıları meraklandırmayı ve heyecanlandırmayı amaçlamış olacak ki, telefona yönelik özellikler hakkında konuşmaya başladı bile. Güney Koreli üretici stratejik konuşmalar yaparak Galaxy ailesinin yeni üyesinin basında yer almasını istiyor. Geçen hafta şirket, Samsung Galaxy S6 telefonun yeni kamerasından söz ederken bugün de telefonun kablosuz şarj edilebilme özelliğine dikkat çekti.

samsung-galaxy-s6-kablosuz sarj

Samsung’un mühendis grubunun üyesi olan Seho Park, kablosuz şarj özelliğinin kısa tarihçesine vurgu yaptı. Daha sonra gözleri Samsung’un geliştirdiği cihazlara çevirdi. 2000 yılında Samsung ile çalışan bir araştırma grubunun Droid Charge için yaptığı kablosuz şarj pedi ilk önce 2011 yılında fark edilmişti. Bundan sonra kablosuz şarj cihazlarının sayısı, bileşenleri ve şarj süresi değişti.

Seho Park bunları özetleyerek yeni telefon Samsung Galaxy S6 hakkındaki beklentileri arttırdı. Şimdi tüm kullanıcılar telefonun kablosuz şarj özelliğinin nasıl kullanıldığını ve bunun ne kadar pratik bir kullanım sağlayacağını merak edecekler. İki hafta sonra MWC (Mobil Dünya Kongresi)’de tüm bunların cevabını alacağız.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz