Samsung Galaxy S7, kuşkusuz ki 2016 yılının yani önümüzdeki yılın en çok konuşulan akıllı telefon modellerinden biri olacak. Halihazırda bu zamana kadar ortaya çıkan birçok iddia ve bilgi de bunu gösteriyor. Hatta içinde bulunduğumuz ay boyunca o kadar çok bilgi sızdı ki artık bu bilgileri derlemenin ve kafaları netleştirmenin vakti geldi.

Samsung Galaxy S7 için öncelikle söylememiz gereken son sürümde gördüğümüz gibi benzer ve farklı yeteneklere sahip yan modellerle birlikte çıkabilme ihtimali. Örnek vermek gerekirse Samsung Galaxy S7 Edge şeklinde bir model hiç de şaşırtıcı olmayacak ki iddialar da bu yönde.

Samsung Galaxy S7 Ne Zaman Çıkacak?

Belki de en çok merak edilen konulardan biri bu. Zira özellikle de yeni telefon almayı düşünenler için yeni çıkacak modellerin iki önemi var. Bunlardan bir tanesi olası yeni modelin satın alınmak istenmesi. Diğeri de halihazırdaki modelin yeni modelin çıkmasıyla ucuzlayacağı beklentisi. Bilindiği üzere Samsung, yeni cihazları şubat ve mart döneminde tanıtmayı alışkanlık haline getirmiş durumda. Sonbaharda da Galaxy Note serisinin yeni ütesini tanıtıyor. Ancak bu durum Samsung Galaxy S7 çıkış tarihinin haziranda olması için hiçbir engel taşımıyor. Öyle ki, ortaya çıkan iddialar ve beklentiler de bu yönde.

Samsung Galaxy S7 ozellikleri ve cikis tarihi mobil13

Samsung Galaxy S7 Fiyat Ne Olacak?

Çin’de üretilecek bir cihaz için en iyi fiyat dedikoduları tabii ki Çin’den edinilebiliyor. Zira üreticilerin orada olması ile birlikte donanım maliyeti ile ilgili gelişmeler ve değerlerdeki değişiklik de kolaylıkla tahmin yapılmasına imkân tanıyor. Buna göre Çin’li uzmanlar Samsung Galaxy S7 fiyatı için bir öncekine oranda daha düşük maliyetli olacağını iddia ederek bir önceki modelden daha ucuza satılabileceğini belirtiyorlar. Bu oran %10’lara varabilir.

Samsung Galaxy S7 3D Touch Özelliğine Sahip Olacak mı?

Bilindiği üzere Apple, iPhone 6S ve iPhone 6S Plus ile birlikte oldukça dikkat çeken ve yenilikçi olarak değerlendirilebilecek bir özellik olan 3D Touch özelliğini tanıttı. Bu yenilikle birlikte tuşlara uzun basarak birçok işlemden istenileni seçip amacımıza ulaşabiliyoruz. Bu da ekranlardaki tuşlara birkaç kez tıklamanın önüne geçerek hem zamandan hem de enerjiden tasarruf etmemizi sağlıyor. Ayrıca bilinen bir başka konu da eğer Apple bir yenilik getiriyorsa diğer markalar da söz konusu yeniliği kısa sürede ekosistemlerine dahil etmek istiyorlar. Bu nedenle Samsung Galaxy S7 üzerinde de 3D Touch özelliğinin doğrudan ya da benzer bir şekilde gelmesi hiç de şaşırtıcı olmaz. Bu durumda şaşırtıcı olmayacak bir başka şey de Apple’ın kısa bir süre sonra dava açması olacaktır.

Samsung Galaxy S7 fotograf mobil13

Samsung Galaxy S7 Mikro SD Desteği Sunacak mı?

Galaxy S6 ile birlikte metal ağırlıklı gövdeye geçen Samsung, mikro SD kart desteği ve bununla birlikte de çıkarılabilir batarya özelliğini rafa kaldırmıştı. Açıkçası bu konuda kimseyi memnun edemeyecek olan Samsung’un yeni modelle birlikte mikro SD kart desteğini yeniden getireceği iddia ediliyor.

Samsung Galaxy S7 Kamerası Nasıl Olacak?

Son modeli olan Galaxy S6 ile oldukça başarılı bir kamerayı kullanıcılarına sunan Samsung’un yeni bir kamera yani görüntüleme teknolojisi üzerinde çalıştığı iddia ediliyor. Özellikle de az ışıklı ortamlarda yüksek performans sunmak üzerine geliştirildiği öne sürülen bu kameranın yeni modelde olma olasılığı bir hayli yüksek.

Samsung Galaxy S7 qualcomm snapdragon

Qualcomm Snapdragon Kullanılacak mı?

Kendi yonga setini üretme yeteneğine sahip olan ve bu konuda ne kadar iddialı olduğunu Galaxy S6’da Qualcomm Snapdragon kullanmayarak gösteren Samsung, Galaxy S7 üzerinde Qualcomm Snapdragon kullanabilir. Zira Qualcomm ile Samsung arasında uzun soluklu bir birliktelik söz konusu ve bunun da bir modelle son bulması beklenmiyor. Bununla birlikte hem Exynos hem de Qualcomm kullanan farklı modellerle yeniden karşılaşma olasılığımız oldukça yüksek.

UCB Type-C Bağlantı Yuvası Olacak mı?

Google Nexus 6P, One Plus 2 ve Microsoft Lumia 950 ile kullanıcıların beğenisine sunulan ve oldukça ilgi gören USB Type-C bağlantı yuvasının Galaxy S7’de de olabileceği belirtiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz