Samsung Galaxy S7 akıllı telefon Benchmark testinde göründü. Cihaz önce Samsung yeni model başlığıyla ve bilinmeyen bir telefon şeklinde ekrana geldi. Kod adı Lucky olan cihazın sonradan Samsung Galaxy S7 olduğu anlaşıldı.

Telefonun kod adının Lucky olmasının sebebi 7 sayısının pek çok kültürde şans getirdiğine inanılmasıymış. Samsung bu yüzden cihazı geliştirme aşamasında projeye “Project Lucky” adını vermiş.

samsung galaxy s7 benchmark

 

İlk kez göründüğünde Exynos 8890 yonga setine sahip olan cihaz, başka bir Benchmark testinde Qualcomm Snapdragon 820 SoC taşıyan bir telefon olarak göründü. Aslında bu bir sürpriz değil. Çünkü Samsung’un aynı zamanda Qualcomm’un yeni üst seviye yonga setini test ettiği pek çok kaynak tarafından iddia ediliyordu. Buna yönelik haberler ve söylentiler vardı. Şirket henüz hangi yonga setini kullanacağına karar vermiş değil. Son Benchmark testine göre yeni Samsung Galaxy S7 akıllı telefonda 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 820 işlemci bulunacak.

samsung galaxy s7 benchmark-ayrıntı

 

AnTuTu Benchmark testine göre Samsung Galaxy S7 Özellikleri

  • 5.7-inch QHD dokunmatik ekran
  • 4 çekirdekli Qualcomm Snapdragon 820 işlemci
  • 16 MP arka kamera
  • 5 MP ön kamera
  • 4 GB RAM
  • 64 GB dâhili hafıza
  • Android 5.1.1 Lollipop işletim sistemi

Yine de bu bilgilerin henüz kesinleşmediğini ve cihazın geliştirilme – test aşamasında olduğunu hatırlatalım. Samsung şu an için Qualcomm işlemcide karar kılmış gibi görünse de Exynos 7420 işlemcide karar kılabilir. Bu yüzden bunların sadece test aşamasındaki bilgiler olduğunu hatırlatalım. Lucky’nin AnTuTu puanı 65,775.

Şu an prototipte 16 MP kamera olsa da son aşamada 20 MP kamera olabilir. Cihazın mikro SD kart girişinin olup olmayacağı ise henüz belli değil.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz