Samsung Galaxy S7 ve Galaxy S7 Edge, kuşkusuz halihazırda satışta olan Android temelli akıllı telefonlar arasında en çok ilgi gören iki kardeş olarak karşımıza çıkıyor. Ancak bu üstünlük ve sahip olunan üst düzey özellikler bu ürünlerin sorunları olmadığı anlamına da gelmiyor. Bu yazımızda söz konusu cihazlarda sıkça rastlanan sorunlara ve çözümlerine dair bilgiler içeriyor.

Wi-Fi Bağlantısı Olmuyor, Bağlanmıyor veya Sürekli Kopuyor

Kablosuz bağlantı sorunları birçok cihazda kendisini gösterebiliyor fakat amiral gemisinde böyle bir hatanın sıkça ortaya çıkması oldukça farklı ve pek de hoş karşılanmayan bir durum. Genellikle ilk akla gelen ve işe yarayabilen çözüm ise cihazın Bluetooth bağlantısının açılıp kapatılması üzerine. Aynı şekilde telefonun Wi-Fi bağlantısının kapatılıp açılması da çözüm olarak karşımıza çıkabiliyor. Ancak söz konusu sorun devam ediyorsa bu durumda mevcut modem ile cihaz arasında bir iletişim sıkıntısı yaşandığına dair bir olasılığı ortadan kaldırmak gerebilir. Bu olasılığı ortadan kaldırmak için de halihazırda bağlanılan modemin unutulması yani unut seçeneğinin seçilmesi ve sonrasında da aynı ağa yeniden şifre girerek bağlanılması denenebilir. Eğer Samsung Galaxy S7 cihazınızın halihazırda kaydettiği tüm ağları silmek istiyorsanız bu durumda, Ağ Ayarları, Ayarları Sıfırla ve Ayarları Yedekler – Sıfırla adımlarını kullanabilirsiniz.

Özellikle de Wi-Fi bağlantısının sıkça kopması durumunda cihazın uykuya geçmesinin neden olabileceği akla gelebilir. Bu seçeneği de ortadan kaldırmak için Ayarlar, Diğer Ayarlar ve uyku sırasında Wi-Fi açık seçeneği işaretlenmelidir.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Kamera Sorunları ve Çözümleri

Oldukça başarılı bir kameraya sahip olan Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge, bazen kullanıcılarına sürprizler yaparak aniden kapanabiliyor. Kamera hatası ile birlikte ortaya çıkan bu aniden kapanmanın çözümlerine yönelik önerilerimiz de şu şekilde.

samsung-galaxy-s7-edge-sorunlari-ve-cozumleri

Akla gelen ve işe yarayabilen ilk çözüm cihazın yeniden başlatılmasıdır. Kimi zaman da kamera uygulamasının kullandığı ara bellek kapasitesi oldukça yükselebilmektedir. Bu nedenle Ayarlar, Uygulamalar, Uygulama Yöneticisi adımlarını takip ederek ve Kamera ifadesine gelerek depolama ile ön bellek temizleme işlemleri gerçekleştirilebilir.

Akıllı bekleme özelliği kimi zaman kamera gibi bazen uzun süre açık kalması gereken uygulamaların aniden kapanmasına neden olabiliyor. Bu durumda da Smart Stay yani Akıllı Bekleme özelliğini devre dışı bırakmak işe yarayabilir.

Genel ön bellek temizliği ve o da işe yaramazsa cihazın fabrika ayarlarına döndürülmesi de çözümler arasında yer almaktadır.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Yavaş Uyanma Sorunu ve Çözümü

Oldukça hızlı olmasıyla dikkat çeken Samsung Galaxy S7 ve kardeşi S7 Edge, maalesef ki bazen oldukça yavaş bir şekilde bekleme modundan çıkabiliyor. Bu gibi durumlarda ilk denenmesi gereken yöntem, klasik olmasıyla bilinen yeniden başlatmadır. Eğer cihazı yakın bir zamanda yeniden başlattıysanız ve bu hatayı almaya devam ediyorsanız, eğer bir mikro SD kart (MicroSD) kart takılı ise bu hafıza kartının neden olabileceğini aklınıza getirebilirsiniz. Bu durumda söz konusu hafıza kartının veri yazma silme hızının test edilmesi gerekebilir. Eğer söz konusu test sonrasında ortaya çıkan veriler düşükse kartın formatlanması ya da değiştirilmesi sorunu çözecektir. Yine de sorun sürüyorsa cihazı fabrika ayarlarına getirmek en son denenecek çözüm olabilir.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Güç ve Ses Kısma Tuşları Çalışmıyor Sorunu ve Çözümü

Bu gibi can sıkıcı bir sorunla karşılaştığınızda cihazınızın yeniden başlaması işe yarayabilir. Zira bu tür donanım ile ilgili sorunlar bazen yazılımın yeniden başlaması ile de giderilebilmektedir. Daha kapsamlı bir yeniden başlatma için hem ses kısma hem de ses açma tuşuna aynı anda basarak ve birkaç saniye beklemek yeterli olacaktır. Eğer telefonunuzun söz konusu tuşlarında fiziksel bir sorun bulunmadığına eminseniz telefonunuzu fabrika ayarlarına getirmeyi deneyebilirsiniz.

samsung-galaxy-s7-edge-sorunlari

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Pil – Batarya Sorunu ve Çözümü

Genellikle pil performansı kullanıcılar tarafından tatmin edici ölçüde bulunan bu iki telefonun pilinin yani bataryasının çabuk bittiğine dair bir düşünceni varsa bu durumda ilk olarak aktif olarak çalışan uygulamalara göz atmak gerekiyor. Gereksiz uygulamaların çalışmasını durdurarak, silerek önemli bir adım atabilirsiniz. Sonrasında telefonunuzun ekran parlaklığını kontrol edebilir hatta güç tasarrufu modunda kullanmaya devam edebilirsiniz. Kapsamlı bir önbellek temizlemesi yaparak da bu sorunun devam edip etmediğini gözlemleyebilir ve bu da olmazsa fabrika ayarlarını bir seçenek olarak düşünebilirsiniz.

Samsung Galaxy S7 ve S7 Edge Aşırı Isınma Sorunu ve Çözümü

Sıradan seviyelerin üstünde bir ısınma söz konusuysa ve bu aşırı ısınma sıkça karşınıza çıkıyorsa telefonunuzun hızlı şarj olma özelliğinin buna neden olabileceğiniz hatırlamalısınız. Bu durumda Ayarlar, Pil, Pil Kullanımı ve Optimize menüsü üzerinden gerekli kontrolleri yapmanızı öneriyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz