Akıllı telefonlardaki majör değişikleri yapabilmek adına bugün birçok yönteme sahibiz. İhtiyacınıza ve gerçekleştirmek istediğiniz fonksiyonlara göre amaçladığınız hedefe de yine alternatiflerden birisini seçerek gidebilirsiniz. Nihayetinde ciddi meblağlardaki etiket fiyatlarını ödeyerek satın aldığınız teknolojik ürünlerin tüm hizmetlerinden sonuna kadar faydalanmak hakkınız. Ancak önemli işlemleri yaparken de cihazınıza zarar vermemek ve dolayısıyla cebinize külfet yaratmamak adına güvenli yolları tercih etmekte de fayda var. Zira karşılaştığınız her şeyi uygulamaya kaldığınızda örneğin basit sorunlar dahi çıktığında canınız sıkılabilir. Önüne geçebilmek için güvenilir kaynakları okumak, mümkünse telefonun geliştiricileri tarafından anlatılan ve belirtilen adımları uygulamalısınız. Sektördeki modeller hemen hemen beklentilerin neredeyse tamamını karşılarken elbette herkesin spesifik isteklerine dahi cevap verebilmek kolay değil. Tam kontrolü ele geçirmek, en ufak detayı dahi şahsi keyfimize göre şekillendirmek isteyenlerimiz var. Bu kişiler yoğunlukla root atma yoluna giderek yönetici, geliştirici kontrollerini de eline alıyor. Böylece kullanıcıya izin verilmiş belirli bir hareket alanından öteye geçip üst düzey ayarlamaları yapabiliyor. Yine ürünlerin fabrika ayarlarına dönmesini sağlayan işlem hard reset de son dönemde gündemde. Onlarca düzenleme ve ayarlama sonrasında karmakarışık hale gelen cihazlara hard reset atma yoluyla ilk aldığınız şekline büründürebilirsiniz. Telefon imalatçısı firmaların gözdeleri amiral gemiler noktasında piyasada sözünü ettiğimiz işlemin nasıl yapıldığı daha da çok soruluyor. Bizler de Samsung Galaxy S8 için hard reset nasıl atılır konusuna değindik.

Güney Kore’den yükselerek dünyanın devlerinin kalitesine erişen ve yılllardır hayatımızdaki pek çok ürünü sunan Samsung’un amiral gemisi Galaxy S8 kitlesi tarafından çok sevildi. Elbette üst düzey performans ve donanım verilerinin dışında estetik görünüşü de hepimizi etkiliyor. Kamerasından, görüntü kalitesine dek görsel boyutta da tatmin etmekte. Kısacası beklentileri karşılayabilen cihaz, yine Android işletim sistemi entegrasyonu sayesinde kullanıcılarına geniş hareket alanları sunacak. Lakin her türlü güncellemeye, iyileştirmeye rağmen bir adım daha ileriye gitmek isteyenler de root, hard reset tarzındaki seçenekleri kullanıyor.

samsung-galaxy-s8-hard-reset

Bilgisayarların tarihçesine baktığımızda bile en fazla 30-40 yıl geriye gidebilirken işletim sistemlerinin geliştirilmesi ile taleplerimize yanıt veren cihazlardan bahsedebiliriz. 2000’li yıllardan sonra Türkiye’de de bolca gördüğümüz masaüstü bilgisayarlar, takvimler 2010’ları gösterdiğinde yerini akıllı telefonlara bıraktı. Çünkü insanlar daima yenisini isteyip tüketim çılgınlığının seviyesini arttırmaya devam edince yazılım geliştiricileri ve donanım imalatçıları, hareket halinde de güncel teknolojiden yararlanabilecek mobil sistemleri yarattılar. Samsung Galaxy S8 de bahsettiğimiz dönem ürünlerinin en gözdelerinden. Firma, özel çalışmalar ve araştırma – geliştirme süreçleriyle hazırlayıp piyasaya sürdüğü üründen oldukça emin. Biz de satın alanlara yönelik belirli bir kullanım sonrası tekrardan nasıl eskiye dönebileceklerini hard reset başlığında fabrika ayarlarına dönüşünü anlatıyoruz.

Samsung Galaxy S8 Hard Reset Atma

Akıllı telefonlarda sizlerin de bildiği üzere belirli sayılarda tuşlar var. Bunlardan birisi de Güç tuşu. Sözünü ettiğimiz tuş sayesinde işlemleri gerçekleştireceğimiz aşamaya geçeceğiz.

Öncelikle cihazı Güç tuşuna basıp çalıştırdıktan sonra Menü’den Ayarlara ulaşın. Yedekle ve sıfırla seçeneğine dokunarak kararı doğruladığınıza dair onayı vermek için Her şeyi sil ifadesine basın. Galaxy S8 hard reset atmak böylece kolay ve hızlı şekilde gerçekleştirilebiliyor.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz