Bugün ki konumuz Samsung Galaxy S8 sorunları ve çözümlerinden bahsedeceğim. Harika bir telefon ama sorunsuz telefon yoktur.

Genel Samsung Galaxy Sorun Giderme İpuçları;

  • Cihazınızı yeniden başlatın.
  • Telefonunuzu güncelleyin. Güncellemek için “Ayarlar“ı açın ve Yazılım güncellemesi> Güncellemeleri kısmından yapabilirsiniz.
  • Güvenli moda geçin. Bunu yapabilmek için güç düğmesini basılı tutun ve Kapat’a dokunun. Cihazı açmak için güç düğmesine basılı tutun ve Samsung logosunu gördüğünüz zaman ön yükleme işlemi bitene kadar sesi kıs düğmesine basılı tutun.
  • Fabrika ayarlarına dönebilirsiniz. Fabrika ayarlarına dönmeden önce yedekleme yapmayı unutmayın. Bu işlemi yapmak için , Ayarlar‘ı açın ve Genel yönetim> Sıfırla> Fabrika ayarlarına sıfırla> Sıfırla‘ya gidin.

Samsung Galaxy S8 Genel Sorunlar Ve Çözümleri;

1. Kamera Odaklanmadı: Maalesef ki böyle bir donanım hatasıyla karşılaşabiliyoruz. Bunu düzeltmek için kamerayı açın ve telefonu sallayın. Tabi ki bu düzeltme kalıcı değil. Bu yüzden bir Samsung teknik servisinden yardım alabilirsiniz.

2. Telefon Şarj: Şarja takılırken yavaş şarj oluyorsa yada güç kazanmıyorsa telefonunuzu kapatın. Şarj bağlantı noktasına ve şarj kablosunun ucuna bakın tozları temizleyin.

Sorunun nerden kaynaklı olduğunu anlamak için farklı priz ve şarj kablosu kullanın. Eğer sorun giderilmiyorsa Galaxynın kablosuz şarj özelliğini kullanın.

3. Telefon Kapanmıyor: Bir yazılım sorunu olabilir yada güç düğmeniz bozulmuş olabilir. Aynı anda güç düğmesini ve ses azaltma düğmesini 10 saniye basılı tutun. Eğer hiç birşey olmuyorsa  Ayarlar‘ı açın ve Genel yönetim> Sıfırla> Otomatik yeniden başlat‘a gidin. Özelliği açık yapın ve zaman ve günü düzenleyin. Yeniden başlatılacak cihazınız ardından manuel kapatmayı deneyin. Eğer hale olmuyorsa muhtemelen güç düğmeniz bozulmuştur.

4. Ağ Bağlantısı Yok: Ağ durumunuzu kontrol edin. Eğer bir sorun yoksa Ayarlar’ı açın ve Bağlantılar‘a tıklayın ve mobil ağlara dokunun. Eğer doğru ağı görüntülemiyorsa ağlarda arayı seçin. Listeden doğru ağı seçin ardından geri çıkıp ağ moduna dokunun.

Ana Ayarlar sayfasına geri dönün. Genel Yönetim> Sıfırla> Ağ ayarlarını sıfırla> Ayarları sıfırla‘ya gidin. SIM kartınızı kapatın ve çıkartın. Beş dakika bekleyin, ardından tekrar açın ve telefonu açın. Yapabilirseniz, aynı ağda farklı bir SIM kartı deneyin. Bu işe yararsa, ağ sağlayıcınızla görüşün.

5. Bildirimi Görüntülemiyor: Yukarıda anlattığım güvenli mod adımlarını takip edin. Yada Ayarlar‘ı açın ve Bildirimler> Gelişmiş> Kişiler> Cevapsız arama‘ya dokunun ve acile ayarlayın.

6. Pil Boşalması: Ayarlar’ı açıp Cihaz bakımı> Pil bölümüne gidip kontrol edin.  Ayarlar’ı açın ve Bağlantılar> Konum> Doğruluğu artırma bölümüne girin ve Wi-Fi tarama ve Bluetooth taramasını kaydırın. Piliniz hızlı düşüş sağlıyorsa Samsung servisiyle görüşmenizde fayda var.

7. Edge Lighting-Kenar Aydınlatma Aktif Değil: Bildirim geldiği zaman telefonun kenarlarını aydınlatacak bir özellik. Ayarlar‘ı açın ve Görüntü> Kenar ekranı> Kenar aydınlatması‘na gidin. “Kenarı Göster” aydınlatmasını “her zaman” olarak ayarlayın.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz