Güney Kore merkezli teknoloji şirketlerinden Samsung, akıllı telefon pazarındaki varlığını, pazar payını koruyarak ilerlemeye devam ediyor. Birkaç rakibi dışında zirvede bulunan ve milyonlarca insanın tercihi olan firman yeni ürünleri ile kitlesini konsolide ederken diğer kesimdeki kullanıcıların da dikkatini çekme uğraşında. Zira amiral gemi pazarında pek çok seçenek bulunurken insanlar artık genel geçer belli başlı taleplere cevap veren ürünlerin dışındaki tercihlere yöneliyor. Ne de olsa artık çoğu akıllı cihazın temel manada özellikleri aynı. Elbette performans, donanım, estetik bakımından farklılıkları bulunsa da istenilen işlevleri hemen hemen hepsi yerine getiriyor. Bu noktada da devreye artık kişilerin özel istekleri giriyor. Ne kadar geniş bir alanda ürün geliştirmişseniz o kadar iyi veirm elde edebilmeniz de mümkün. Özellikle son dönemlerde çıkan cihazları ele aldığımızda teknolojinin aynı ancak hizmetlerin ve yapılabileceklerin sınırsız boyutlara eriştiğini görüyoruz. Hareket alanı konusunda halihazırda tatmin eden Samsung da Galaxy S8 ile sınırları zorlamakta. En son tema konusuna da parmak basan geliştiricler artık koyu renkli veya farklı bütünlükte temaların kullanılmasını sağlıyor. Birçok kişinin severek kullandığı koyu renkli tema nasıl kurulur ve kullanılır? Cevabını yazımızın devamında bulabilirsiniz.

Samsung imalatından çıkan akıllı telefonların çoğunda AMOLED ekran var. Genel manada siyahın ve koyu tonların tercih edildiğini görmemek imkansız. Teknolojiyi elde ederken LCD’ler ile kıyasladığımızda ise karşımıza daha başarılı bir sonuç çıkmakta. Aynı Android mobil işletim sisteminde olduğu gibi hareket alanının genişliği her yazılımcının, üreticinin istediği düzende yapıları çıkarabiliyor. AMOLED ekranlarda da her pikselin kendi aydınlatması mevcut ve istenildiğinde kapatılabiliyor. Gece modu tadında koyu renkli tema seven ve önceki telefon modellerinde kendilerine alışkanlık haline getirenler için Samsung Galaxy S8 özelinde nasıl kullanılır ve kurulum aşamalarını açıkladık.

Samsung Galaxy S8 Koyu Renkli Tema Kurulumu ve Kullanımı

Estetik açıdan ele alınırsa cihazınızın kapağıyla, aksesuarlarıyla bütünlük yakalamak mümkün. Zira çoğu yerde siyah ve kapalı tonlarda en basitinden telefon kılıfı satın alabiliyorsunuz. Bununla beraber koyu renkli temalar, görseller seçmenin diğer faydası da pil tasarrufu. Halihazırda akıllı telefonların amiyane tabirle baş belası haline gelen şarjın yetmemesi noktasında da avantaj sağlıyor. Peki bu koyu renkli tema nasıl kuruluyor?

Tema geliştiriclileri arasında dikkat çeken Tigerhoods RRO Layers temalarının seveni bol. Galaxy S8 için de ilgi görebilecek yeni temalarını çıkarmış. Güncel teknolojinin entegre edildiği Samsung’un yeni ürününü marjinal görünüme büründürüyor.

samsung-galaxy-s8-koyu-renkli-tema-kurulumu-nasil-kullanilir

Koyu renkli tema ile telefonu kullanabilmek için;

1. Settings sekmesinden Wallpapers and themens menüsüne ulaşın. Themes’e dokunduktan sonra arama kısmına giderek Material Black (Android 7+) aramasını gerçekleştirin. Yüklemeyi gerçekleştirdikten sonra Apply seçenekleriyle onayları verin. Temanız kurulunca arayüzünüz artık siyahlaşacak fakat bildirimlerde de değişiklik yaşanmayack.

2. Ekstra kullanılan katmanlar sayesinde diyalog pencereleri ve açılır kutucuklar siyahlaşacak. Tekrardan Settings – Lockscreen and security kısmından Unknown sources opsiyonlarını aktifleştirin. Sonrasında ise bağlantılarını verdiğimiz APK dosyalarını aşağıdan indirin. Kurulumlar tamamlanınca telefonu kapatıp açtığınızda yeni temanızı kullanmaya başlayacaksınız.

BlacknotificationsOnly (APK): https://www.mediafire.com/?sne27bkde19153u

Blackframework (APK): https://www.mediafire.com/?xh1d3klgguidzq7

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz