Teknoloji dünyasındaki liderliği elinde tutan dev şirketler varlıklarını korumak ve kar marjlarını arttırmak üzere çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Donanım, yazılım, akıllı cihazlar gibi geniş yelpazede ürünlerin satışa sunulduğu marketlerde rekabet ettikleri markaları satış sayıları ile geçmek istiyor. Ancak istemenin sadece yetmediği ve müşteri tatminiyeti ile orantılı şekilde ilerleyen satış rakamları konusunda güncel teknolojiyi yakalayıp ürünlerine en ergonomik şekilde entegre edenler öne çıkabilme başarısını gösteriyor. Her yeni yılda farklı telefonlar, yazılımlar kullanıcıların huzuruna sunulurken içerisindeki özelliklerle benzerlerine fark atmaya çalışan şirketler hitap ettikleri kitleyi genişletme peşinde. Bu noktada göze çarpan markaların başındaki birkaç isimden birisi de Samsung. Her ne kadar kimileri tarafından eleştiri yağmuruna tutulup muhtelif detaylarına dikkat çekilmeye çalışılsa da bazı insanların teknolojik ürün aldığı zaman tek adresi oluyor. Keza satış sayıları, cihazlarındaki geri dönüşlerde alınan müşteri memnuniyeti bildirimleri bunun göstergesi. En son Galaxy S8 modelini yayınlayarak amiral gemisini yayınlamış, marketlerdeki raflarda yerini almıştı. Kırmızı ekran sorunu gibi ufak tefek şeylerin dışında çok sevilirken tuşsuz ekran görüntüsü alma imkanını dahi içerisinde barındırıyor.

Programlama sektöründeki yegane amaç tüm hizmet ve üretim sektörlerinde olduğu gibi müşteri memnuniyeti. Ancak bu sayede daha fazla insana ulaşmak mümkün. Zira reklamlarla, sponsorluk anlaşmaları ile isim hafızalara kazınsa da güveni kazanmak ancak organik reklamla gerçekleşebilir. Bu da satılan hizmetin, ürünün söz konusu ihtiyaçlara cevap verebilmesi, standartların üstünde kaliteye sahip olabilmesi ile mümkün. Günümüzün en moda teknolojik cihazları akıllı telefonlar. Hemen hemen hepimiz bir tanesine sahibiz ve işlemlerimizi yapıyoruz, oyunlar oynuyoruz, eğlenceli vakitler geçiriyoruz. Neticede kompakt bütünü bizlere istediğimiz neredeyse her şeyi sunuyor. Fakat barındırdığı özellikler ve detaylarda bazen spesifik istemlerimize cevap veremeyebilir. Burada da devreye 3. parti programlar ve çeşitli çözümler giriyor. Örneğin telefonun hafızasında bulunmayan ancak ekranınızı kişiselleştirebileceğiniz ayarlamalara uygulama adını verdiğimiz 3. parti programlar sayesinde kavuşabiliyorsunuz. Yine cihazda yaşadığınız herhangi bir sorunun çözümünü aradığınızda aslında içerisinde bulundurmasına rağmen yapamıyor olabilirsiniz. Rehberler ve kullanıcı yorumları sayesinde kombinasyonları uygulayarak engeli aşabilirsiniz. En bariz örneklerinden birisi de ekran görüntüsü almaktır. Aslında çok kolay yöntemi bulnumasına rağmen çoğu insan yapamamakta. Tuş kullanmadan veya tuşlu ekran görüntüsü alma şansı da bazılarımıza yeterli gelmiyor veya öğrenmediğimiz için alamıyoruz.

samsung-galaxy-s8-ekran-goruntusu-alma

Samsung Galaxy S8’de Tuşsuz Ekran Görüntüsü Almak

Yazılarımızın genelinde mobil kullanıcıların cihazlarındaki problemlerin nasıl çözümleneceğine dair yöntemler sunuyoruz. Bu yazımızın ana konusu da şu sıralar gündemde olan Galaxy S8 telefonunda ekran görüntüsü. Samsung imzalı ürünün tuşsuz ekran görüntüsü nasıl alınır sorusunun cevabını adımları uygulayarak bulabilirsiniz.

1. Yöntem

Öncelikle güç ve ses tuşunu aynı anda basarak ekran görüntüsünü rahatlıkla alacağınızı belirtelim. Bu yöntem dışında tuş kullanmadan ekranın fotoğrafını çekmek isteyenler 2. yönteme bakabilirler.

2. Yöntem

İkinci yöntemde ise avucunuzun içini ekrana sürerek gerçekleştirebilirsiniz. Ancak işlem için cihazda bazı özellikleri aktif etmelisiniz. Ayarlar sekmesine gidip oradan Gelişmiş Özellikler’e tıklayın. Devamında Avuç İçi Kaydırma seçeneğini aktifleştirin. Sonrasında ise avucunuzun içini ekranda kaydırarak kolayca ekranın görüntüsünü alabilirsiniz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz