Samsung Galaxy Tab A 10.5 çok fazla sevilen bir tablet olarak karşımıza çıkıyor. Bizlerde sizler için bu tablet hakkında hem araştırma yaptık hem de inceledik.

Bir tablet hakkında yorum yaparken genel anlamda diğer tabletler ile bir kıyaslama yapılır. Tab S4’ün çok tutulan bir tablet olduğunu biliyoruz. Tab A 10.5 ise orta segment bir tablet olarak karşımıza çıkıyor. 4 hoparlör ve oldukça fazla beğenilen bir ekran kalitesi sunuyor. Bunların yanı sıra ise büyük bataryasıyla dikkat çekiyor. Samsung’un desteğiyle tableti test edebildik. Bu bakımdan bu tablet hakkında daha net fikirlere sahip olduk.

Galaxy A Tab A 10.5 tablet alınır mı?

Samsung’un tablet sektöründe ne kadar çabalamış olsa bile, biraz geride kaldığını söyleyebiliriz. Beklenti yüksek ama beklenti ne yazık ki tam olarak karşılanamıyor. Bu bakımdan çıkardığı zarif tabletler kullanıcıları tatmin etmeyi başarıyor. Orta seviye bir tablet olarak alınabilir!

Galaxy Tab A 10.5 Tasarım detayları

10.5 inç tabletin ekranı haliyle büyük oluyor. Ekranın etrafında ise çerçevenin çok olduğunu görüyoruz. Ancak çok pahalı bir ürün olarak gelmediği için bunları göz ardı etmek zorundayız. Tab A mükemmel bir tutuş sağlıyor. Özellikle cam sırtlı bir tablet gibi sizi korkutmaz. Arka kısmın mavi olması da dikkatlerden kaçmıyor.

Performans tatmin eder mi?

Galaxy Tab A 10.5 için asıl dikkat çeken konu, performans oluyor. 3GB RAM ve Snapdragon 450 SoC ile geldiğini belirtelim. Grafik konusunda ise PUBG gibi oyunlarda rahatlıkla oynama sağlanırken, kullanıcı arayüzünde ufak duraksamalar var. O kadar da olacak tabii ki. Son model milyon dolarlık bir şey almıyoruz. İnternet, Film, oyun gibi konularda sorunsuz bir gün geçirdik.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz