Samsung akıllı telefonlarda güvenlik konusu bu zamana kadar pek ön plana çıkmamıştı. Zira dev şirket, söz konusu ürünlerinde daha çok kullanıcıların gün içinde sıkça kullanacakları ve yardımcı niteliğinde uygulamalar ve yazılımlar geliştirmeye yönelmişti. Fakat olası bir çalınma ya da hırsızlık olayında Samsung’un yapabileceği pek bir yardım bulunmuyor.

samsung hirsilik karsiti

Apple iOS 7 ile birlikte hırsızlık karşıtı önlemlerini tanıtmasıyla birlikte bu anlamda kullanıcılara ne kadar önem verdiğini bir kere daha gördük. En büyük rakip ve Android akıllı telefon dünyasının lideri durumunda bulunan Samsung’un da bu konuda çalışmalar yaptığı ve önümüzdeki temmuz ayında çalışmalarının sonucunda ortaya çıkacak olan ürünü açıklayacakları tahmin ediliyor.

Orijinal adıyla “Anti-Theft” şeklinde ifade edebileceğimiz “hırsızlık karşıtı” çalışmaların Samsung Galaxy serisi ve belirtilecek diğer cihazlarda kullanılmaya başlanmasıyla birlikte olası bir kötü durumda kişisel bilgilere erişim sağlanamayacak. Çünkü Samsung Anti-Theft özelliği açılış anahtarı adı verilen bir özelliği devreye sokacak ve kötü niyetli kişilerin telefondaki kişisel unsurlara ulaşmasını engelleyecek.

Samsung Anti-Theft nasıl kullanılacak?

Kısa bir süre içinde açıklanması ve kullanılabilir kılınması beklenen bu güvenlik yeniliklerinin uzaktan kullanıma açık olacakları öngörülüyor. Bu noktada Samsung hesabının ya da benzer bir bulut bilişim servisinin desteğine başvurulması oldukça büyük bir ihtimal.

Kaynak : Mobil13



CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz