Samsung ile Huawei’nin rakip olduğunu hepimiz şüphesiz biliyoruz. Aslında ABD ambargo koymasaydı, Huawei önümüzdeki sene en büyük telefon markası bile olabilirdi. Peki nedir bu telefon hediyesi? İşte detaylar…

ABD’nin koymuş olduğu veya getirdiği yasaklardan dolayı Huawei amaçlarını ve hedeflerini ertelemek zorunda kaldı. Samsung ise bu konuda değişik bir adım attı. Samsung, Çin merkezli sosyal ağ sitesi olan Weibo üzerinden bir yarışma düzenleyerek telefon hediye etmeye başladı.

Samsung, Huawei model telefonları hediye veriyor!

Samsung’un bu hamlesi yarışma konusunda çok fazla dikkat çekerken, Huawei model telefon hediye etmesi ise çok garip bir durum olarak görülmekte. Samsung’un düzenlemiş olduğu bu yarışmanın kazanan kişisine, Huawei Nova 4 modeli hediye edecek. Çünkü kamera sensörü söz konusu oluyor.

Sizlerinde bildiği gibi Huawei Nova 4 modelinde 32 MP çözünürlüğüne sahip Samsung ISOCELL GD1 kamera bulunuyor. Telefonun ekranı ise 6.15 olarak yer alıyor. İşlemci konusunda ise Kirin 710 işlemciden gücünü alan telefonun 4GB ve 6GB RAM‘li seçeneği bulunurken, 128 GB depolama alanı bulunuyor.

Akıllı telefonun ise kutusundan Android 9.0 Pie ile çıkacak olması büyük bir avantaj olurken, 3.340mAh batarya kapasitesi ise dikkatlerden kaçmıyor. Samsung’u artık hepimiz daha iyi anlayabiliyoruz.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz