Galaxy S4 satış rakamları açıklandı. Samsung, iki ayda 20 milyon Galaxy S4 satış rakamına ulaştı ki bu da dakikada 228 cihazın satılmış olduğu anlamına geliyor.

Samsung patronu JK Shin, Kore basınına, sadece 60 gün içinde 20 milyon Galaxy S4 satışı yapıldığını söyledi. Bugünlerde Samsung, Galaxy S4 satış ve pazar performansını değerlendiren bir raporlar dizisi ile ilgilenmekte. Bazı aracı kurumlar, satışların yavaşlamasına yönelik endişeler yüzünden, Samsung’un stok değerinin birkaç hafta içinde düşmesine neden olan tahminlerini de yapmayı kestiler.

Yatırımcılar, Samsung’un iki ay içinde yapmayı başardığı bu satışı duyunca şirkete karşı olan güvenlerini yeniden kazanabilirler. Geçen yıl ile kıyaslayacak olursak, Samsung’un aynı satış rakamına ulaşmak için 100 güne ihtiyacı olduğunu görebiliriz. Bu açıdan Galaxy S4, şimdiye dek en hızlı satılan Android cihaz oldu.

Galaxy S4 satis rakamlari

Galaxy S4, ilk olarak Nisan ayının sonunda uluslararası çapta kullanılabilir oldu ve çoğu pazarda da majör bir sorunla karşılaşılmadan çıktı. Geçen yıl, Galaxy S3’ün başlangıç satışları performansı, kusurlu arka kapağın neden olduğu kullanım problemlerinden olumsuz yönde etkilenmişti.

Bu yıl Samsung, Galaxy S ailesini, özel cihazlarla tamamladı: Galaxy S4 Active, Galaxy S4 Mini, Galaxy S4 Zoom, Galaxy S4 Play Edition ve Galaxy S4 LTE-Advanced.

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz