Samsung firmasının J1 modelinin bir değişik modeli üzerinde çalışmalarına başladığı bugün ortaya çıkan Benchmark testlerinde belli oldu. Samsung J1 Mini adını alacağı düşünülen cihazın GFXBench testi sonuçları Zauba ve Spreadtrum veritabanlarında ortaya çıktı.

Samsung J1 Mini Teknik Özellikleri

GFXBench testlerinde SM-J105F model numarası ile ortaya çıkan yeni Samsung cihazının özellikleri ise oldukça iyi gözüküyor. Dört çekirdekli 1.5 GHz işlemci kullandığı görülen cihazın 4.3 inç boyutunda 800 x 480 megapiksel ekranı olduğu gözüküyor.

Cihazın 1 GB RAM’i ve 8 GB dahili depolama alanı bulunuyor. Kamera özelliklerine bakıldığı zaman ise 5 megapiksellik bir ana kamera gözüküyor. Androd 5.1.1 Lollipop işletim sistemi ile çalışan cihaza ait teknik özellikler şimdilik bu kadar.

Samsung J1 mini modelinin ekran boyutları ile aynı olan bir cihaz ise ünlü Hindistan sitesi olan Zauba’da ortaya çıktı. Kriterler karşılaştırıldığı zaman bu cihazin J1 mini olduğu anlaşıldı. Zauba’da listelenmeye başlayan cihazın 50$ gibi bir fiyat etiketi gözüküyor.

Samsung J1 Mini ozellikleri

Ayrıca cihazın resmi olarak Samsung’a ait olduğuna dair Spreadtrum’un kendi sitesinin kodlarında da SM-J105F koduna rastlanmış olması iddiaları güçlendiriyor.

Ancak Samsung’un J1 modeli ile elde etmek istediği başarıyı tam olarak elde edememesi ve kullanıcılar tarafından yoğun eleştiriler almasının üzerine aynı modelin izinden giderek “mini” versiyonunu piyasaya çıkartmak istemesi ne kadar doğru bir adımdır bilinmiyor.

Gündemde yer alan haberlerde ise, düşük ve orta seviyeye hitap edecek olan bu cihazın uygun fiyatları sebebi ile J1 modelinin elde edemediği satış rakamlarını elde edeceği konuşuluyor.

Kaynak: GSMarena

Kaynak : Mobil13CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz